گیم فا/ در طول مصاحبه‌ای با وب‌سایت Vulture، شرکت راک‌ستار (Rockstar) اعلام کرد که در طول روند توسعه‌ی Red Dead Redemption 2، کارکنان این شرکت در برخی مواقع نزدیک به ۱۰۰ ساعت در هفته مشغول توسعه‌ی این عنوان بوده‌اند. با انتشار این مصاحبه، راک‌ستار با موجی از انتقادات از سوی کاربران توییتر رو به رو شد.

اخیرا دن هوسر (Dan Houser)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت راک‌ستار، در مصاحبه‌ای با وب‌سایت Vulture اعلام کرد که تیم سازنده Red Dead Redemption 2 چندین بار به مدت ۱۰۰ در هفته مشغول به توسعه‌ی بخش‌های مختلف بازی بوده‌اند. حال به نظر می‌رسد که برخی از کاربران و توسعه‌دهندگان دیگر استودیو‌ها این موضوع را نقض آشکار قانون کار دانسته‌اند و واکنش تندی نسبت به آن در توییتر نشان داده‌اند.

به محض انتشار این مصاحبه، کابران توییتر با راه انداختن موجی نسبت به این موضوع انتقاد کردند. می‌توانید در قسمت به مشاهده برخی از نظرات منتشر شده در توییتر بپردازید.

مهم نیست که شما چقدر این موضوع را با آب و تاب تعریف می‌کنید، شما نباید از آن به عنوان یک حرکت افتخارآمیز یاد کنید. من نمی‌خواهم که توسعه‌دهندگان هفته‌ای ۱۰۰ ساعت کار کنند، حتی اگر نتیجه نهایی بازی سال باشد. هیچ بازی ارزش این همه کار طاقت فرسا را ندارد.

این موضوع مرا عصبانی می‌کند. ۱۰۰ ساعت کار در هفته به معنای “پشتیبانی به هر طریقی” از کارکنان نیست. این یک عمل از روی بی‌تجربگی، سواستفاده و بد است. بازی‌های بزرگ نباید به هزینه‌ی آزار کسانی که آن‌ها را ساخته‌اند، توسعه یابند. این موضوعی است که به طور قطع می‌توان از آن اجتناب کرد.

متاسفانه برخی از توسعه‌دهندگان موفقیت Red Dead Redemption 2 را خواهند دید و به این نتیجه می‌رسند که هفته‌ای ۱۰۰ ساعت کار باعث موفقیت بازی خواهد شد. در پایان این فقط نتیجه‌ی کار است که همه به آن توجه می‌کنند و آسیب وارد شده به تیم توسعه‌دهنده‌ای که به این سختی کار کرده‌اند، نادیده گرفته می‌شود.

به طور قطع هفته‌ای ۱۰۰ ساعت کار بسیار عذاب‌آور خواهد بود. با این حال تفاوت بسیاری میان تمایل و اجبار برای انجام یک کار وجود دارد و هنوز مشخص نیست که آیا راک‌ستار تیم توسعه‌دهنده را به انجام این کار مجبور می‌کرده یا خیر.
از شرکت راک‌ستار به عنوان یکی از مورد احترام‌ترین توسعه‌دهنده‌های صنعت بازی‌سازی یاد می‌شود. مطمئنا این ساعت کار اضافی با مزایایی همراه بوده است و حتی این امکان وجود دارد که تیم سازنده با تمایل خود به انجام آن پرداخته باشند.
بازی Red Dead Redemption 2 در تاریخ جمعه ۴ آبان ماه ۱۳۹۷ (۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان منتشر خواهد شد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در رابطه با این عنوان می‌توانید هایلایت مربوط به این عنوان را نیز تماشا کنید. همچنین پیش‌نمایش این بازی را تحت عنوان به غرب وحشی خوش آمدید که توسط مصطفی زاهدی نوشته شده است را نیز می‌توانید مطالعه کنید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی