ترنجی/ اگر الان کسی از من بپرسد بهترین دوربین موبایل چیست؟ من به او دوربین آیفون Xs مکس (به خاطر داشته باشید تفاوتی با نسخه عادی یعنی آیفون Xs ندارد) را پیشنهاد می دهم هر چند دوربین سه گانه های دارای سه اپتیک مانند ال جی وی 40 و خانواده هوآوی میت 20 هم به لحاظ سخت افزار توانا هستند. عکاسی موبایل تعریف ویژه ای دارد “سریع و ساده” این چیزی است که اکثر کاربران می خواهند! نرم افزار و پردازش تصویر باید آنقدر خوب باشد که نیازی به ویرایش یا چندین تصویر گرفتن وجود نداشته باشد. امروز در ادامه مقایسه های دوربین آیفون Xs مکس به مقایسه با سونی A7iii می رسیم، یک مقایسه جذاب! در ادامه با ما همراه باشید.

اگر بخواهیم بر اساس “سخت افزار” دوربین بخریم باید دوربین حرفه ای بخریم! یکی از بهترین گزینه های بازار سونی آلفا 7 است که در این مقایسه نسخه A7iii آن حاضر است. خیلی خوب که در این ویدیو ابتدا تصاویر نشان داده می شوند و سپس مشخص می شود کدام تصویر مربوط به کدام دستگاه است، به نوعی Blind Test است. از یاد نبرید که این یک مقایسه بین دوربین حرفه ای فول فریم و یک موبایل است!

دوربین آیفون Xs مکس در اکثر شرایط تصویر “دلنشین” و نه لزوما واقعی را تولید کرده است

دوربین آیفون Xs مکس در اکثر شرایط تصویر “دلنشین” و نه لزوما واقعی را تولید کرده است. پردازش HDR یکی از مواردی است که شما به راحتی می توانید حدس بزنید کدام تصویر مربوط به آیفون Xs مکس است اما برخی شرایط من شخصا نتوانستم حدس صحیح داشته باشم. دلیل این است که تصویر آیفون همانطور که گفتیم “دلنشین تر” است و این شاید نیازمند کمی تفاوت با شرایط اصلی صحنه ثبت شده داشته باشد. مثلا رنگ های گرم تر، سایه های روشن تر، پوست صورت صاف تر!

در شناسایی لبه ها برای عکاسی بوکه آیفون Xs مکس همچنان ضعف دارد اما عملکرد خیلی خوبی در مات کردن یا اصطلاحا بلور کردن پشت دارد، مثلا صحنه بالا را ببینید. درست است که اصلا قابل مقایسه با خروجی بسیار عالی سونی A7iii نیست اما به بوکه و چراغ های دور دست نگاه کنید، این فقط یک مات کردن ساده نیست. البته که هنوز بلور حاصل از فیزیک واقعی لنز چیز دیگری است که واقعی ترین خروجی ممکن خواهد بود.

به صورت کلی باید گفت این ویدیو بیشتر یک درس برای تولیدکننده های دوربین های حرفه ای است. شما باید پردازش تصویر و حتی رابط کاربری و نحوه تعامل آن را با کاربر ارتقا دهید در غیر این یکی از همین روزها “اپلِ کسب و کار” شما هم سر و کله اش پیدا می شود و آن گاه وقت تسلیم شدن است!

تصاویر دوربین آلفا 7 سونی با ویرایش های بعدی و عکاسی RAW می تواند بهتر یا برابر با آیفون Xs مکس از نظر گستره دینامیکی باشد

از یاد نبرید که تصاویر دوربین آلفا 7 سونی با ویرایش های بعدی و عکاسی RAW می تواند بهتر یا برابر با آیفون Xs مکس از نظر گستره دینامیکی باشد اما چقدر وقت و مهارت نیاز دارید تا خروجی ای که با شما فقط یک تپ کردن روی دکمه شاتر فاصله دارد را خلق کنید؟

نظر شما چیست؟ البته توصیه همیشگی هر عکاسی به شما این است که اگر واقعا عاشق عکاسی هستید، یک دوربین بخرید! توصیه ما هم همین است اما اگر یک “موبایل” با دوربین عالی می خواهید، در حال حاضر آیفون Xs مکس با وجود ضعف هایی در عکاسی شرایط نوری ضعیف، به صورت کلی بهترین انتخاب شماست. شما چطور فکر می کنید؟ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی