شهر سخت افزار/ سامسونگ اعلام کرد این سازنده آماده عرضه محصولات مبتنی بر تراشه‌های حافظه 96 لایه 3D V-NAND و همچنین SSD های مبتنی بر تراشه‌های جدید QLC NAND است.

تمرکز اصلی تراشه‌های 96 لایه 3D V-NAND افزایش چگالی و در نتیجه آن دست یابی به حجم حافظه بیشتری با به‌کارگیر تعداد کمتری تراشه حافظه است. اما تراشه‌های QLC NAND کاهش هزینه ساخت و در نتیجه آن قیمت نهایی را دنبال می‌کنند. به گفته این سازنده کره‌ای، SSD های فعلی به تراشه‌های حافظه 96 لایه (TLC) 3D V-NAND تجهیز می‌شوند. برای نمونه NVMe SSD پرسرعت PM981 به PM981a تغییر می‌یابد که افزون بر تراشه‌های NAND با چگالی بالاتر، با افزایش عملکرد خواندن و نوشتن تصادفی نیز همراه خواهد بود. می‌توان خوش بین بود SSD های سری 970 EVO نیز به تراشه‌های جدید تجهیز شوند.

سامسونگ برای محصولات مبتنی بر تراشه‌های QLC یک مدل نام گذاری جدید را در پیش گرفته که با پیشوند BM شروع می‌شود. در عین حال PMxxx نشان از تراشه‌های TLC و SM نشان از MLC است. اولین NVMe SSD سامسونگ BM1733 و BM9A3 نام دارند که برای مصارف سازمانی طراحی شده‌اند. بعدتر سامسونگ سری 860 و 980 QVO را عرضه می‌کند که از رابط SATA بهره می‌گیرند و برای سیستم‌های معمولی هستند


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

اپليکيشن 4k
آگهی