شهر سخت افزار/ با نصب ویندوز 10 و نمایش منوی استارت، انبوهی از برنامه‌های از قبل نصب شده غالباً به درد نخور را مقابل خود میابیم که حذف کردن آنها ایده خوبی به نظر می‌رسد. اما مایکروسافت اجازه حذف بسیاری از برنامه‌های خود رابه کاربران نمی‌دهد، موضوعی که ظاهراً با یک آپدیت جدید تغییر می‌کند.

از برنامه‌های غیر ضروری ویندوز 10 که مایکروسافت امکان حذف آنها را به شما نمی‌دهد می‌توان 3D Viewer ،Groove Music ،Movies & TV ،Mail ،Paint 3D ،Snip & Sketch و Voice Recorder را برشمرد. البته ممکن است سازنده سیستم شما هم برنامه‌های خود را نصب کرده باشد اما معمولاً همه آنها قابل حذف هستند. بنابراین مشکلی درباره برنامه‌های خود مایکروسافت است. بر پایه گزارش‌های غیر رسمی، آپدیت بزرگ بعدی ویندوز 10 که با کُد 19H1 شناخته می‌شود، امکان حذف برنامه‌های یاد شده را به شما می‌دهد.

هم اکنون قابلیت یاد شده در بیلد 18262 ویندوز 10 برای کاربران عضو حلقه سریع برنامه Windows Insiders در دسترس است، با این حال به زودی به نسخه پایدار ویندوز 10 می‌آید. از دیگر بهبودها می‌توان توانایی بهتر در عیب یابی را برشمرد.

بر پایه یک گزارش دیگر، مایکروسافت با نسخه موسوم به 19H1 ویندوز 10، روش تازه‌ای را به منظور رفع نقص‌های امنیتی Spectre و Meltdown در پیش می‌گیرد که تأثیر کمتری بر کارایی می‌گذارد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید