ترنجی/ یکی از ویژگی های خیلی دوست داشتنی هوآوی میت ۲۰ پرو را می توان شارژر سوپر شارژ ۴۰ واتی جدید آن دانست. متاسفانه هوآوی فقط مدل پرو و پورش دیزاین را به این فناوری مجهز کرده است و هوآوی میت ۲۰ و میت ۲۰ ایکس این قابلیت را ندارند. امشب می خواهیم با هم در ترنجی تستی بین سرعت شارژ شدن هوآوی میت ۲۰ پرو، هوآوی میت ۲۰، گلکسی نوت ۹، آیفون Xs مکس و پیکسل ۳ ایکس ال داشته باشیم.


هرچند هوآوی میت ۲۰ شارژر سریع ۴۰ واتی جدید هوآوی را ندارد اما همچنان شارژر ۲۲.۵ واتی آن قدرت بیشتری نسبت به همه رقبای دیگر حاضر در تست دارد. همانطور که انتظار داشتیم هواوی میت ۲۰ پرو با شارژر ۴۰ واتی سریع تر از همه رقبای دیگر شارژ شد. هوآوی ادعا کرده بود که ‏Mate 20 Pro با شارژر سوپرشارژ ۴۰ واتی در مدت ۳۰ تا ۷۰ درصد شارژ خواهد شد. در این تست دیدیم که ۳۰ دقیقه ۶۵ درصد از باتری ۴۲۰۰ میلی آمپری این دستگاه شارژ شد. یکی از دلایل این اختلاف را می توان شدن دستگاه در حالت روشن چک کردن درصد باتری برای این تست دانست. به صورت کلی به نظر می‌رسد که ادعای هوآوی برای سرعت بسیار بالای شارژ میت ۲۰ پرو صحیح باشد و زمانی که باتری 4200 میلی آمپری هوآوی میت 20 پرو شارژ شده است، باتری 3174 میلی آمپری آیفون Xs مکس تازه 38٪ را در می نوردد!

رتبه دوم سریعترین سرعت شارژ شدن در این تست به نماینده دیگر هوآوی یعنی میت ۲۰ می‌رسد. کندترین سرعت شارژ شدن را می توان مربوط به آیفون Xs مکس دانست. به هر حال این روزها تنها می‌توان اپل را یافت که شارژر سریع را در جعبه پرچمداران ایران بالای ۱۰۰۰ دلاری خود قرار نمی‌دهد. ما امیدوار بودیم که این روال امسال پایان پیدا کند اما این طور نشد. برای بررسی بهتر این مقایسه به سرعت شارژر درون جعبه هر کدام و حجم باتری که زیر هر دستگاه نوشته شده است توجه کنید.

نظر شما چیست؟ سرعت شارژ شدن در خرید شما چقدر تاثیر می گذارد؟


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی