گیم فا/ D معمولا هر از گاهی آمار و ارقام جالبی را در ارتباط با فروش بازی‌های ویدئویی و کنسول‌ها در ایالات متحده‌ی آمریکا منتشر می‌کند. حال به تازگی آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، یکی از تحلیل‌گران NPD، تصویر جدیدی را در توئیتر خود منتشر کرده است که آمار جالبی در ارتباط با پرفروش‌‌ترین بازی‌های ویدئویی از سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۱۷ را ارائه می‌دهد.

آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella) یکی از تحلیل‌گران NPD به نقل از این سایت تصویری را در توئیتر خود منتشر کرده است که پرفروش‌ترین بازی‌ ویدئویی سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۷ را نمایش می‌دهد. نکته جالب تصویر اینجاست که از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۰ شرکت نینتندو حکم‌ران مطلق آمریکا بوده است اما پس از آن و طی سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷، سری‌های GTA ،MaddenNFL و Call of Duty این عنوان را در اختیار داشته‌اند.

جالب است که طی سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ علیرغم عملکرد برجسته‌ای که سونی و بازی‌های انحصاری آن داشته‌اند اما سری Call of Duty پرفروش‌ترین بازی ویدئویی در کشور آمریکا بوده و دو سوم جدول را به خود اختصاص داده است. در این میان تنها بازی که موفق به شکست سری Call of Duty شده بازی GTA V بوده است که در سال ۲۰۱۳ عرضه شد و به راحتی توانست عنوان پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۳ را از رقیب خود یعنی Call of Duty Ghosts برباید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید