وین فون/ یک ماه جدید دیگر فرا رسیده و فرصتی به دست آمده تا به پیشرفت سیستم عامل و مرورگر مایکروسافت در مصاف با رقبای خود نگاهی داشته باشیم. جدیدترین آمار منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی NetMarketShare نشان می‌دهد که روند چند ماه اخیر ادامه داشته و ویندوز 10 همچنان به صورت مداوم در حال رشد است، ولی مرورگر این شرکت کماکان شاهد یک روند نزولی است.

در ابتدا بهتر است از سیستم عامل شروع کنیم. بر اساس آمار NetMarketShare برای ماه اکتبر، رشد سهم بازار ویندوز 10 ادامه داشته و این سیستم عامل اکنون تنها یک درصد با ویندوز 7 فاصله دارد. موضوع جالب توجه دیگر این که سهم MacOS پس از رشدی که در طول سال گذشته تجربه کرد، اکنون با یک روند نزولی همراه شده است.

در بخش مرورگرها، گوگل همچنان سهم خود را افزایش می‌دهد و اکنون کروم نزدیک به 66.6 درصد از کل بازار مرورگرها را در اختیار خود گرفته است. در این مدت مایکروسافت اج شاهد یک افزایش سهم اندک بوده و سهم آن به 4.28 درصد رسیده است، اما سهم اینترنت اکسپلورر از 9.94 درصد در ماه گذشته به 7.83 درصد کاهش یافته است، که در نتیجه به طور کلی مرورگرهای مایکروسافت با کاهش سهم مواجه شده‌اند.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی