کلیک/ به گفته شرکت «بتسدا»، سرورهای بازی Fallout 76 برای همیشه فعال می ماند و بازیکنان تا ابد می توانند از تجربه آنلاین این عنوان ویدیویی لذت ببرند.

در حالی که کمتر از یک هفته به انتشار نسخه کامل و نهایی بازی مورد انتظار Fallout 76 باقی مانده است، لیکن شرکت بتسدا هم اکنون تمام تمرکز خود را روی نسخه آزمایشی و بتای این عنوان ویدیویی قرار داده و پس از برگزاری سه رویداد آزمایشی، تا دو روز آینده نیز همچنان میزبان این نسخه هستیم و پیش خریداران و علاقه مندان هنوز فرصت تجربه نسخه بتای بازی را دارند.

با این حال، از آنجا که بازی «فالوت 76» یک اثر ویدیویی تماما آنلاین بوده و از طرفی هم اولین بازی فالوت آنلاین شرکت بتسدا به شمار می رود، شرایط موفقیت آن مشابه نسخه های قبلی مجموعه فالوت نیست و ماجرا کمی متفاوت است. به عنوان مثال، بر هیچکس پوشیده نیست یکی از مواردی که در افزایش محبوبیت و تعداد کاربران یک بازی چند نفره آنلاین به شدت تاثیرگذار بوده، پشتیبانی همه جانبه سازندگان از آن است که به نظر می رسد شرکت بتسدا با این موضوع بیگانه نیست و تصمیمات جدی برای این منظور در سر دارد.

در وهله اول، یک بازی ویدیویی تماما آنلاین برای آنکه رضایت کلیه کاربران و بازیکنان خود را کسب کند، به سرورهای قدرتمند و صد البته همیشه فعال نیاز دارد. به عبارتی، قطعی های گاه به گاه اتصال بازیکنان به سرورها به خاطر کیفیت پایین آن ها اغلب کاربران را با مشکلات زیادی رو به رو می کند که نتیجه چندان مطلوبی را برای آن اثر ویدیویی به دنبال ندارد و شکست تلخی را برای سازندگان و توسعه دهندگان رقم می زند.

بر این اساس، ظاهرا شرکت بزرگ و سرشناس بتسدا به خوبی با این موضوع آشنا است و به گفته سازندگان، یکی از اهداف اصلی از انتشار نسخه آزمایشی بازی فالوت 76، بررسی لحظه به لحظه وضعیت سرورهای این عنوان ویدیویی بوده تا بازیکنان و گیمرها در زمان دسترسی به نسخه کامل بازی با این دسته از مشکلات دست و پنجه نرم نکنند.از طرفی دیگر، ترس از غیرفعال و یا خاموشی سرورهای یک اثر ویدیویی آنلاین نیز می تواند بازیکنان و خریداران را دچار شک و تردید کند. با وجود همه این موارد، شرکت بتسدا به تازگی اعلام کرده که سرورهای بازی Fallout 76 نه تنها از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار هستند، بلکه تا ابد نیز فعال و روشن می مانند و این سرورها برای همیشه میزبان بازیکنان و طرفداران پر و پا قرص مجموعه فالوت خواهد بود.

به طور دقیق تر، چندی پیش آقای پیت هاینس (Pete Hines)، مدیر ارشد بخش بازاریابی جهانی شرکت بتسدا، در تازه ترین گفت و گوی خود با وب سایت معتبر و مشهور «گیم اسپات» با اشاره به طول عمر بازی World of Warcraft و سرورهای همیشه آنلاین، رسما تایید کرد که سرورهای بازی Fallout 76 برای همیشه فعال خواهد ماند و این شرکت هیچ برنامه ای برای خاموشی آن ها در نظر نگرفته است.

پیت هاینس در جواب به این سوال که سرورهای بازی Fallout 76 تا چه زمانی فعال خواهد ماند، چنین پاسخ داد:

برای همیشه! من نمی دانم چگونه به این سوال پاسخ روشن و درستی دهم! اینگونه نیست که یک شخص بازی ویدیویی خلق کند و پس از انتشار، آن را رها کند. اگر ما خوش شانس باشیم، این اتفاق شاید تا 10 سال آینده ادامه داشته باشد. [سرورهای بازی تا ده سال فعال می مانند] با این حال، هیچکس این چنین فکر نمی کند.
وی در ادامه افزود:

ما اطلاع نداریم که در سال های آینده چه اتفاقی رخ می دهد، لیکن ما تا زمانی که بازیکنان به تجربه بازی فالوت 76 بپردازند، سرورهای آن را فعال و روشن نگه می داریم. [به عبارتی، سرورهای بازی Fallout 76 تنها در صورتی غیرفعال می شوند که هیچ بازیکنی قصد تجربه آن را نداشته باشد.]

با توجه به اظهارات آقای پیت هاینس، به نظر می رسد سرورهای بازی Fallout 76 به هیچ عنوان غیرفعال نمی شود و مادامی که بازیکنان و گیمرها همچنان به تجربه آن بپردازند، سرورها همچنان روشن خواهد ماند. انتشار رسمی این خبر به نگرانی بازیکنان و به خصوص طرفداران دو آتیشه سری فالوت 76 خاتمه می دهد و بدین ترتیب، علاقه مندان می توانند تا ده حتی بیست سال آینده نیز از تجربه این عنوان ویدیویی لذت ببرند.

در پایان، قرار است بازی ویدیویی مورد انتظار Fallout 76 در روز چهارشنبه بیست و سوم آبان ماه امسال (چهاردهم ماه نوامبر سال جاری میلادی) توسط شرکت «بتسدا سافت ورک» روی سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر شود.

همچنین، در حال حاضر نسخه استاندارد و معمولی این عنوان ویدیویی با قیمت 59.99 دلار در فروشگاه بزرگ آمازون به صورت فیزیکی به فروش می رسد. جدا از نسخه فیزیکی، نسخه دیجیتالی بازی نیز با همین قیمت در فروشگاه های بتسدا، پلی استیشن استور و ایکس باکس لایو قابل پیش خرید است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی