گیم فا/ با اینکه چند سالی از عرضه بازی فوق موفق و محبوب Grand Theft Auto 5 زمان می‌گذرد، اما همچنان خبرهایی از میزان فروش فوق‌العاده‌ی این بازی منتشر می‌گردد. در جدیدترین آن‌ها، مشخص شده که بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از این بازی به فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌ها ارسال شده است.

آخرین بار در ماه می امسال، شرک تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive)، شرکت مادر راک‌استار گیمز (Rockstar Games)، اعلام کرد که تاکنون بیش از ۹۵ میلیون نسخه از بازی Grand Theft Auto 5 به فروشگاه‌ها ارسال شده است. در طی اعلام گزارش مالی تیک-تو با سرمایه‌گذاران، مشخص شد که فروش بازی Grand Theft Auto 5 حتی با وجود گذشت بیش از ۵ سال، همچنان ادامه دارد و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از این بازی به فروشگاه‌ها ارسال شده است. بنابراین، Grand Theft Auto 5 تبدیل به سومین بازی‌ای می‌شود که بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه فروخته است. دو بازی دیگر، Tetris و Minecraft هستند.

بنابر گفته‌های استراوس زلنیک (Strauss Zelnick)، مدیرعامل شرکت تیک-تو اینتراکتیو، موفقیت بازی GTA Online همچنان ادامه داشته و راک‌استار گیمز برنامه‌های متعددی برای پشتیبانی از این بازی دارد. زلنیک در این خصوص اظهار داشت:
Grand Theft Auto Online در سه ماهه دوم سال میلادی جاری، عملکردی فراتر از انتظارات داشت. هزینه‌های صورت گرفته در این بخش به طور پیوسته افزایش یافته است و می‌توان گفت که سال به سال بر مقدار آن افزوده می‌شود. در جریان این سه ماهه، راک‌استار گیمز با عرضه محتوای جدید، به خصوص بسته بسیار موفق After Hours، به پشتیبانی از Grand Theft Auto Online پرداخته است و آن‌ها برنامه دارند تا همچنان از این بخش آنلاین پشتیبانی کنند.

بدون شک، Grand Theft Auto 5 موفق‌ترین بازی راک‌استار گیمز تا به امروز به حساب می‌آید و به نظر می‌رسد که روند موفقیت این بازی همچنان ادامه داشته باشد. آن‌ها اخیراً بازی Red Dead Redemption 2 را عرضه کرده‌اند که استقبال بالایی از آن شده و توانسته تحسین منتقدان را برانگیزاند. گفتنی‌ست که این بازی تنها در هشت روز بیش از ۱۷ میلیون نسخه فروش داشته است. بنابراین فرش این نسخه از کل فروش بازی Red Dead Redemption عبور کرده است.

بازی Grand Theft Auto 5 در حال حاضر برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس ۳۶۰ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی