انتخاب/ به زودی صدها فروشگاه اپل اقدام به فروش برنامه ای خواهند کرد که به رمزگشایی طلسم های «هری پاتر» می پردازد. این اقدام سراسری علاقه مندان به هری پاتر را که اهل کدنویسی هستند به وجد آورده است.

احتمالا تا کنون نام هری پاتر را شنیده اید. شخصیتی تخیلی که زاده مجموعه داستان های هری پاتر به قلم جی کی رولینگ است. هری پاتر در سراسر جهان طرفدارانی متعدد دارد و حتی فیلمها، بازی ها و انواع محصولات مرتبط با این شحصیت نیز ساخته شده است.

اکنون پلتفرم برنامه نویسی« Kano» قصد دارد سیستم رمزگشایی خود را با محوریت هری پاتر در صدها فروشگاه اپل منتشر کند. بر اساس پیشبینی ها بین دسامبر تا ژانویه سال جاری کاربران می توانند در فروشگاهها از این پلتفرم استفاده کنند.

این سیستم برنامه نویسی و محاسباتی بریتانیایی با همکاری اپل برای فروش رمز گشایی هری پاتر خود در بیش از 300 فروشگاه اپل در ایالات متحده، انگلستان، استرالیا و نیوزیلند برنامه ریزی کرده است.

درواقع این سیستم شامل یک دستگاه فیزیکی است که با برنامه Kano کار می کند. این برنامه اجازه می دهد تا بچه ها برای ساخت کدهای جدید آماده شوند. سپس این کدها به طلسم های جادویی هری پاتر ترجمه می شود و آنها می توانند از طریق چالش های گام به گامدر مسیر برنامه پیش بروند.

الک کلاین، مدیر عامل و بنیانگذار این برنامه می گوید مشارکت اپل با این برنامه خارق العاده است.او تاکید می کند: "ما برخی از افراد و مدیران ارشد اپل را در بخش های مختلف این شرکت می شناختیم و این فرصتی عالی بود تا برنامه خود را کمک آنان پیش ببریم، به خصوص به این خاطر که آن را برای کار با iOS طراحی کرده بودیم.

کلاین می گوید که ارتباط بین جهان هری پاتر و برنامه نویسی را دوست دارد زیرا احساس می کند که طلسم ها و اسرار هی پاتر بی شباهت به رمز گشایی های کدنویسی نیست.

این سرویس جدید در آمریکا و بریتانیا حدود 100 دلار هزینه خواهد داشت.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید