گیم فا/ یکی از اعضای گروه NPD لیستی از ۱۰ بازی انحصاری پرفروش از سال ۱۹۹۵ را منتشر کرده است. این لیست یک پیروزی یک‌جانبه برای شرکت نینتندو را نشان می‌دهد.

بازی‌های انحصاری کنسول‌ها بخش مهمی از صنعت بازی‌های ویدئویی هستند و تاثیر بسیاری بر موفقیت یا عدم موفقیت یک کنسول دارند. هر ساله بازی‌های انحصاری متعددی برروی کنسول‌های موجود عرضه می‌شوند که معمولا شاهد عملکرد و فروش خوب آن‌ها هستیم.

در طول سال‌های اخیر، شاهد عرضه‌ی چندین و چند بازی انحصاری بزرگ و AAA بروی کنسول‌ها بوده‌ایم. با این وجود سوالی که پیش می‌آید این است که کدام بازی‌ها در صدر لیست پرفروش‌ترین و موفق‌ترین بازی‌های انحصاری قرار می‌گیرند. آقای Mat Piscatella، از اعضای تیم NPD لیستی از عملکرد بازی‌های انحصاری را منتشر کرده است که یک نبرد و پیروزی کاملا یک جانبه را نشان می‌دهد.

آقای Piscatella پیش از این لیست موفق‌ترین بازی‌های انحصاری برخی از کنسول‌ها را به صورت جداگانه منتشر کرده بود. این‌بار ایشان تصمیم گرفته است لیست ۱۰ بازی انحصاری پرفروش از سال ۱۹۹۵ را در اختیار هواداران قرار دهد. اگرچه دو شرکت مایکروسافت و سونی مبارزه‌ی خوبی را به نمایش گذاشته‌اند ولی به نظر می‌رسد برنده‌ی نهایی این رقابت با اختلاف زیاد شرکت نینتندو است. تمامی ۱۰ بازی پرفروش این لیست، بازی‌های انحصاری شرکت نینتندو برروی کنسول‌های نینتندو ۶۴، نینتندو DS و Wii هستند. این لیست را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

Wii Fit
Wii Play
Mari Kart Wii
Wii Fit Plus
New Super Mario Bros. Wii
New Super Mario Bros DS
Mario Kart DS
Super Mario 64
Super Smash Bros. Brawl
Wii Sports Resort

دو کنسول نینتندو Wii و نینتندو DS از پرفروش‌ترین کنسول‌های تاریخ هستند که بیشتر برروی بازی‌بازان و مخاطبین عادی تمرکز دارند. از این رو حضور عناوین این دو کنسول در این لیست کاملا قابل پیش‌بینی بوده است. گروه NPD از سال ۱۹۹۵ آمار فروش بازی‌ها را ثبت کرده است و از این رو این لیست تنها شامل عناوین عرضه شده پس از این تاریخ می‌شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید