زومیت/ بسیاری از کاربران از وجود دکمه‌ی اختصاصی بیکسبی ناخشنود هستند و عده ای از کاربران آخرین خبر نیز به دنبال غیرفعال کردن این قابلیت هستند از این روی به شما روش غیرفعال کردن بیکسبی در گوشی های سامسونگ را آموزش می دهیم.

برای غیرفعال کردن دکمه‌ی بیکسبی به آخرین نسخه‌ی بیکسبی، یعنی نسخه‌ی ۲.۰.۰۳.۳ نیاز خواهید داشت. پس مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. دکمه‌ی بیکسبی را فشار دهید.
۲. در صورتی که با پیام به‌روزرسانی بیکسبی مواجه شدید، گزینه‌ی Update را انتخاب کنید (در غیر این‌صورت، مراحل مشخص‌شده در ادامه‌ی مطلب را دنبال کنید).
۳. پس از به‌روزرسانی، همان‌گونه که در تصاویر زیر دیده می‌شود، می‌توانید به‌سادگی دکمه‌ی بیکسبی را فشار دهید.

در همین سه مرحله، دکمه‌ی بیکسبی به راحتی غیرفعال می‌شود؛ اما اگر با پیام غیرفعال‌سازی بیکسبی مواجه نشدید و کلید غیرفعال‌سازی این دکمه در قسمت بالای صفحه دیده نمی‌شود چه باید کرد؟ در این‌صورت احتمالا بیکسبی از قبل به‌طور خودکار به‌روزرسانی شده است؛ در چنین حالتی می‌توانید با طی کردن مراحل زیر دکمه‌ی بیکسبی را غیرفعال کنید.

۱. دکمه‌ی بیکسبی را فشار دهید.
۲. روی سه نقطه‌ی موجود در سمت چپ قسمت بالای صفحه تپ کنید.
۳. گزینه‌ی تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.
۴. در صفحه‌ی نمایش داده شده گزینه‌ی Bixby Key را انتخاب کنید.
۵. در صفحه‌ی بعدی گزینه‌ی Don’t Open Anything را انتخاب کنید.

چگونه ویژگی بیکسبی‌هوم را در لانچر پیش‌فرض گوشی غیرفعال کنیم؟
آخرین مرحله جهت غیرفعال‌سازی بیکسبی، غیرفعال کردن ویژگی بیکسبی‌هوم در لانچر پیش‌‌فرض گوشی در رابط کاربری Samsung Experience است. کلید مربوط به این ویژگی در قسمت بالا و سمت چپ پنل بیکسبی‌هوم (Home Screen) قرار دارد. برای غیرفعال کردن این ویژگی مراحل زیر را دنبال کنید.

۱. انگشت خود را روی یک قسمت خالی در صفحه‌ی اصلی نگه‌دارید تا منوی مربوط به آن ظاهر شود.
۲. به سمت چپ سوایپ کنید تا به پنل بیکسبی‌هوم برسید.
۳. به کمک کلید کشویی بیکسبی‌هوم، این ویژگی را غیرفعال کنید

با طی کردن این مراحل، اکنون ویژگی بیکسبی‌هوم نیز غیرفعال شده است. در صورتی که می‌خواهید ویژگی‌های غیرفعال شده را دوباره فعال کنید، لازم است تا مراحل بیان شده در قسمت‌های مختلف این مطلب را به‌صورت وارونه دنبال کنید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید