دیجی رو/ همان‌طور که در مطلبی به اطلاع شما رساندیم، چیپ اسنپدراگون 855 کوالکام به عنوان پردازنده‌ی پرچم‌دار این شرکت در سال 2019 عرضه خواهد شد و انتظار می‌رود که بسیاری از سازندگان از این تراشه برای گوشی‌های پرچم‌دار خود استفاده کنند. در یک اتفاق جالب، پیت لاو، مدیر عامل وان پلاس در رویداد کوالکام در هاوایی بر روی صحنه حاضر شد و اعلام کرد که این شرکت اولین کمپانی به کار برنده‌ی اسنپدراگون 855 خواهد بود.

زمانی که شما به گوشی‌های اندرویدی فکر می‌کنید، نام‌هایی همانند سامسونگ، هواوی و شیائومی به ذهن شما خطور می‌کند و انتظار می‌رفت که این شرکت‌های بزرگ بتوانند به عنوان اولین کمپانی از این تراشه استفاده کنند. این موضوع که وان پلاس توانسته از این تراشه قبل از بقیه استفاده کند، نشان از پیشرفت سریع این کمپانی از سال تاسیس آن، یعنی 2013 می‌دهد.

در حالی که اسنپدراگون 855 پیشرفت‌های معمولا همانند سرعت و عملکرد بهتر را خواهد داشت، مهم‌ترین ویژگی این چیپ‌ست پشتیبانی از نسل بعدی اینترنت، یعنی 5G است. وان پلاس قبل از عرضه‌ی یک گوشی 5G صحبت کرده بود؛ هرچند به نظر نمی‌رسد که این گوشی وان پلاس 7 باشد و این شرکت قصد عرضه‌ی یک خط کاملا جدید از دستگاه‌ها را دارد.

هنوز تاریخی برای عرضه‌ی گوشی مذکور در نظر گرفته نشده است؛ اما با توجه به این‌که گوشی‌های مجهز به اسنپ‌دراگون 855 در اوایل 2019 عرضه می‌شوند (همانند گلکسی اس 10)، احتمالا شاید یک گوشی جدید از وان پلاس در یک تا دو ماه آینده باشیم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید