ترنجی/ یک ماه پیش بود که خواندیم شیائومی می میکس ۳ اولین موبایل 5G جهان تاریخ ۳ آبان ۱۳۹۷ رونمایی می شود اما نشد! آنها وعده رونمایی از نسخه 5G شیائومی می میکس ۳ را به بعدها موکول کردند و پس از معرفی رسمی اسنپدراگون ۸۵۵ حالا خبر می رسد که اولین موبایل با اسنپدراگون ۸۵۵ شیائومی می میکس ۳ 5G خواهد بود.

همان حدود ۳ ماه پیش بود که دستگاهی را دیدیم که به نظر می رسید شیائومی می میکس 3 با شبکه 5G باشد. حالا مشخص می شود آن خبر صحیح بوده و شیائومی می میکس ۳ 5G با چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ را شاهد هستیم.

این شیائومی می میکس ۳ 5G است که اگر به نوار وضعیت آن نگاه کنید کاملا متوجه می شوید یک موبایل در حال توسعه است که رابط کاربری آن هنوز قدوقواره دستگاه نیست. همچنین همینجا می توانید اتصال به شبکه 5G را نیز ببینید.

دیروز خواندیم که به اعتقاد کوالکام تمام شرکت های اندرویدی تا پایان ۲۰۱۹ حداقل یک موبایل 5G خواهند داشت و این تصویر می میکس ۳ با چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ است که از مودم X50 کوالکام استفاده می کند. حداکثر سرعت شبکه 5G با این مودم کوالکام تا ۲ گیگابیت است.

به این ترتیب لقب اولین موبایل با اسنپدراگون ۸۵۵ نیز نصیب شیائومی می شود و خبری از انحصار ویژه برای سامسونگ یا برند دیگری نیست. نظر شما چیست؟ سال ۲۰۱۹ سالی است برای ترندهای متعدد که از زیرساختی ترین آن ها می توان به شبکه 5G اشاره کرد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید