ترنجی/ با انتشار بنچمارک های اکسپریا ایکس زد ۴ با اسنپدراگون ۸۵۵ این سوال پیش آمد که آیا این قدرت دیده شده در دو بنچارک معروف Antutu و Geekbench به دلیل قدرت چیپست کوالکام است، سونی فوق العاده ظاهر شده یا چیزی در این بین اشتباه است؟ امشب بنچمارک لنوو Z5 Pro GT با اسنپدراگون ۸۵۵ در Geekbench‌ منتشر شده که با هم آن را بررسی می کنیم تا به پاسخ سوال خود نزدیکتر شویم.

ابتدا چهار روز پیش بود که بنچمارک اسنپدراگون ۸۵۵ در GeekBench منتشر شد و یک امتیاز قابل انتظار اما کمتر از آن چیزی که همین چیپست روی اکسپریا ایکس زد ۴ ثبت کرده بود را دیدیم. سپس بنچمارک گلکسی اس ۱۰ در Geekbech لو رفت که به نظر من قطعا آن بنچمارک اشتباه است چون حتی بنچمارک اسنپدراگون ۸۴۵ نیز از آن بالاتر است و در نهایت شیائومی می 9 با اسنپدراگون 855 در بنچمارک GeekBench دیده شد که آن هم امتیاز معقول حدود ۱۱ هزار را در بخش چند هسته ای ثبت کرد.

بنچمارک لنوو Z5 Pro GT اما امتیاز کمتر از حد انتظار را از اسنپدراگون ۸۵۵ نشان می دهد. به این ترتیب همچنان بنچمارک اکسپریا ایکس زد ۴ در بالاترین حد با چپیست اسنپدراگون ۸۵۵ است. اگر به یاد داشته باشید در ترنجی خواندیم که حافظه UFS 3.0 و رم LPDDR5 دلیل امتیازات خیره کننده بنچمارک اکسپریا ایکس زد ۴ است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید