ترنجی/ در ابتدای این مطلب باید به شما یادآور شوم که به عنوان یکی از دنبال‌کننده‌های شایعات اخبار فناوری باید بگویم تا کنون اطلاعات خیلی صحیحی از منبع ژاپنی این شایعه نشنیده ایم. این را می گویم چون این شایعه هم باورش کمی سخت به نظر می رسد. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم آیا اکسپریا ایکس زد ۴ پریموم با دوربین سه گانه و اکسپریا ایکس زد ۴ با دوربین دوگانه ارایه می شوند؟

اولین بار یک ماه پیش بود که اکسپریا ایکس زد ۴ با دوربین سه گانه لو رفت. دوربین سه گانه بخشی از شخصیت این دستگاه شده است و تا کنون حتی یک منبع به ما نگفته که شاید این دستگاه آن چیزی که ما فکر می کنیم نباشد. این منبع ژاپنی ادعای می کند که آن دستگاهی که تا کنون ما درباره آن می شندیم، اکسپریا ایکس زد ۴ پریمیوم است که البته قبلا همین منبع به آن اکسپریا ان ۱ پریمیوم (Xperia N1 Premium) می گفت. یعنی دوربین سه گانه نه برای اکسپریا ایکس زد ۴ بلکه برای اکسپریا ایکس زد ۴ پریمیوم در نظر گرفته شده است.

همچنین این ادعا درباره اکسپریا ایکس زد ۴ به ما می گوید که دوربین سلفی دوگانه خواهد بود، یعنی دو دوربین دوگانه برای پشت و جلوی اکسپریا ایکس زد ۴ که کاملا با دانسته های ما متفاوت است. البته این بر اساس گلس های قبلی که از اکسپریا ایکس زد ۴ دیدیم قابل توجیه است. LED نوتیفیکیش هم بسیار ریز و طبق عادت سونی دیده می شود. لبه پایین نمای جلویی هم کم حاشیه تر از لبه بالاست، دقیقا دوباره مانند گلس اکسپریا ایکس زد ۴.

به این ترتیب به ادعای منبع ژاپنی، تصویر رندر بالا که ما مدت‌هاست به عنوان اکسپریا ایکس زد ۴ می شناسیم، اکسپریا ایکس زد ۴ پریمیوم است. معرفی دستگاه های امسال سونی در صحت ادعاها و قابل اتکا بودن این منبع تاثیر بسیار مهمی خواهند داشت.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید