شهر سخت افزار/ طی سالیان گذشته یکی از خدمات خوبی که ساعت‌های هوشمند داشته‌اند کمک به بررسی وضعیت تپش و ضربان قلب است. در راستای افزایش هر چه بیشتر وضعیت خدمات سلامتی این دستگاه‌ها شرکت اپل سعی می‌کند تا در نسل آینده اپل واچ قابلیت شناسایی سکته قلبی را به ساعت هوشمند خود اضافه کند.

اپل واچ در کنار دیگر دستبند و ساعت‌های هوشمند از همان اوایل عرضه توجه ویژه‌ای به ارائه خدمات سلامتی داشته است و در ابتدا قابلیت نشان دادن سرعت تپش ضربان قلب و بعدها با عرضه نوار قبلی یا همان ECG گام‌های بسیار مثبتی در ارائه خدمات درمانی به کاربران خود برداشت. در بسیاری مواقع نیز گهگاه خبرهایی منتشر می‌شد که در آنها اپل واچ ناجی جان افرادی شده بود که به عوارض قلبی دچار هستند.

در ادامه ارائه این قابلیت‌های سلامتی شرکت اپل در همکاری مشترکی با شرکتی به نام Johnson & Johnson به دنبال ارائه راهکاری است که با کمک آن بتوان خطر سکته قلبی در افراد را کاهش داد. در همین خصوص آقای پائول استفلز معاون اجرایی شرکت Johnson & Johnson در گفتگو با USA Today اعلام نموده:
هدف از این همکاری شناسایی زودتر فیبریلاسیون دهلیزی و پیشگیری از سکته قلبی است که قصد داریم آن را با قابلیت بررسی آنلاین وضعیت سلامتی شرکت اپل و خدمات پزشکی و سلامتی خوب پلتفرم آنها ارائه دهیم.

در همین زمینه آقای جف ویلیامز مدیر ارشد عملیاتی شرکت اپل اضافه کرده است:

ما هر روز از کاربرانمان پیغام‌های تشکر فراوانی را به دلیل عملکرد سلامتی که اپل واچ در شناسایی فیبریلاسیون دهلیزی دریافت می‌کنیم. اما ما می‌خواهیم فهم عمیق‌تری در مورد نتایج و پیشگیری همراه با تشخیص زودرس مشکلات قلبی داشته باشیم. در همین زمینه همکاری با Johnson & Johnson که سابقه‌ و تجربه طولانی در شناسایی و ارائه راهکارهای درمانی برای بیماری‌های قلبی و عروقی دارد برای ما بسیار هیجان‌انگیز و مفید خواهد بود.

البته با توجه به توضیحات فوق باید بگوییم که احتمال اینکه این همکاری در نسل بعدی اپل واچ خروجی داشته باشد چندان زیاد نیست ولی می‌توان امیدوار بود که این ویژگی جدید در سالیان بعدی به نتیجه رسیده و شاهد آن باشیم.

در کنار این قابلیت و همچنین ویژگی‌های سلامتی نسل‌های قبلی اپل واچ، این شرکت در حال کار بر روی روش‌هایی است تا به کمک آنها بتوان به راحتی میزان قند خون کاربر را نیز شناسایی کرد که می‌توان یکی از بهترین و کارآمدترین کاربردهای اپل واچ برای بیماران دیابتی و همچنین افراد عادی باشد تا قبل از پیشرفت بیماری‌شان در صدد پیشگیری و مدیریت آن برآیند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید