ترنجی/ در حالی که به نظر می‌رسد سونی موبایل برای سال ۲۰۱۹ محصولات هیجان انگیزی را در چنته داشته باشد اما احتمالاً امسال تعداد کمتری از بازار های موبایل محصولات این شرکت را تجربه کنند. پس از خروج تدریجی سونی موبایل از بازار های مختلف حالا به نظر می‌رسد که بازار بعدی که دیگر موبایل سونی را، حداقل به صورت رسمی، به خود نخواهد دید بازار جنوب شرق آسیا است.

شاید بپرسید منظور ما از بازار جنوب شرقی آسیا چه کشورهایی است؟ کشورهایی مانند سنگاپور، اندونزی، تایلند و ویتنام از جمله کشورهایی است که در این منطقه اهمیت قابل توجهی برای بازار موبایل دارد.

اندونزی کشوری است که سونی پیش از معرفی خانواده اکسپریا ایکس با آن خداحافظی کرد و آخرین موبایلی که در این کشور به صورت رسمی تحت برند سونی به فروش رسید خانواده اکسپریا زد ۵ بود.

آخرین دستگاهی که در مالزی از سونی موبایل رسما به فروش رسید اکسپریا ایکس زد ۲ پریمیوم بود. به نظر می رسد که این کشور اکسپریا ایکس زد ۳ را هم دریافت نکند. به این دلیل چنین نتیجه می‌گیریم که سونی مالزی از وب سایت خود بخش موبایل را حذف کرده است. فروشگاه های محلی نیز می‌گویند که این دستگاه را ارائه نخواهند کرد.

توجه به این شرایط به نظر می‌رسد که سونی از اکثر بازار های موبایل جنوب شرق آسیا خارج شده باشد. سونی موبایل بیشتر تمرکز خود را در بازارهای مانند اروپا و چین گذاشته و در بازاری مانند امریکا با حضور کمرنگ دیده می شود


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید