انتخاب/ این روزها بسیاری از اینفلوئنسرها و چهره های سرشناس اینستاگرامی به دنبال فردی هستند تا امنیت اکانت های کاربری آنان را حفظ کند. این نگرانی ها طبیعی است و بسیاری از این افراد مایل نیستند اطلاعاتشان توسط هکرها رصد شود. اما جالب است بدانید درواقع امنیت صفحات اینستاگرامی هم اغلب توسط هکرها تامین می شود.

برخی از چهره های سرشناس اینستاگرام همیشه نگرانند که مبادا دچار حمله سایبری شوند. این موضوع باعث شده این روزها شاهد همکاری تعداد زیادی از چهره های سرشناس با تامین کنندگان امنیت صفحات مجازی باشیم.

اما سوال این است که چرا این افراد از کمک های اینستاگرام برای بازگرداندن امنیت صفحه خود استفاده نمی کنند. پاسخ ساده است. زیرا اینستاگرام یا دیر جواب افراد را می دهد یا روندی پیچیدهن و سخت برای بازیابی صفحات مشخص کرده و برهمین اساس هم بسیاری مایلند به جای درگیر شدن در این روند، خود اقدام به بازیابی صفحه هک شده یا در معترض خطر کنند.

بر همین اساس است که این روزها هکرهای کلاه سفید یا به عبارتی دقیق تر هکرهایی که اقداماتی مثبت انجام می دهند به شدت محبوب شده اند و افراد مشهور اینترنتی برای دستیابی به صفحات خود از آنان کمک می گیرند.

اما چرا هکرها به سراغ صفحات مجازی می آیند؟ تأثیرگذاری شبکه های اجتماعی و فعالیت آنلاین کاربران بر اقتصاد و مشاغل پرطرفدار انکار ناشدنی است و این روزها بسیاری از صفحات پربازدید درامدزایی قابل توجهی دارند برهمین اساس است که هک صفحات اینستاگرامی افراد می تواند سودی قابل توجه برای هکرها داشته باشد. افزون بر این برخی از هکرها اقدام به اخاذی می کنند یعنی در ازای دریافت مبالغی پول حاضرند صفحات هک شده را پس دهند.

نکته جالب این است که بسیاری از هکرها دسترسی به حسابهای اینفلوئنسرها را از طریق پیام تبلیغاتی به دست می اورند. یعنی خود را به جای شرکت های مختلف یا برندهای تجاری جا می زنند و یک لینک مخرب برای کاربر می فرسند و سپس با استفاده از ایمیل هایی که حاوی پیغام های فیشینگ هستند، به حساب کاربری افراد دسترسی پیدا کرده و به سرعت ایمیل و رمز عبور را تغییر می دهند و پس از آن صاحب قانونی صفحه فرد می شوند.

اگرچه اقدامات اینستاگرام برای تامین امنیت کاربران ضعیف نیست، اما روند پس گرفتن حساب کاربری تا حدی پیچیده است که گاهی مالک یک حساب کاربری به جز توسل به کمک های هکرها هیچ راهی ندارند.

البته فراموش نکنیم که برخی هکرها هم خاکستری هستند یعنی خودشان اینستاگرام افراد را هک می کنند و سپس پیشنهاد رفع هک می دهند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

اپليکيشن 4k
آگهی