شهر سخت افزار/ بدون شک می‌توان گفت که آیفون SE یکی از محبوب ترین گوشی‌های آیفون شرکت اپل به شمار می‌رود و پس از توقف تولید آن اکثر طرفداران این مدل منتظر عرضه نسخه جدید آن بودند اما خبری از نسخه جدید نبود. حال در اقدامی عجیب اپل فروش نسخه‌های قدیمی آیفون SE را از سر گرفته است.

اگر از طرفداران طراحی قدیمی آیفون‌های شرکت اپل هستید و بودجه زیادی برای خرید یک گوشی iOS ای ندارید، به نظر این بهترین فرصت برای خرید است؛ زیرا اپل به تازگی فروش آیفون SE را از سر گرفته است. البته باید توجه داشته باشید که این نسخه از نظر فنی هیچ تغییری نداشته است و دقیقا همان آیفون SE است که فروش آن متوقف شده بود. شاید برخی از کاربران در ابتدا فکر کنند که این آیفون‌ها نسخه‌های دست دوم باز سازی شده باشند اما این‌گونه نیست؛ این گوشی‌ها کاملاً نو بوده و اپل آن‌ها را با قیمت 249 دلار  (حدود 2.5 میلیون تومان) برای نسخه 32 گیگابایت و 299 دلار (حدود 3 میلیون تومان) برای نسخه 128 گیگابایت در آمریکا به فروش گذاشته است.

این گوشی در واقع نسخه کوچک شده آیفون 6S با پردازنده A9 و دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی به شمار می‌رود. این دستگاه می‌تواند آخرین نسخه بروزرسانی iOS را اجرا کند و با توجه به قیمت کاهش یافته آن نسبت به قدیم، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. تا این لحظه تصمیم اپل برای فروش مجدد آیفون SE در بازار آمریکا مشخص نشده است، اما به احتمال زیاد دلیل اصلی انجام این کار فروش بسیار ضعیف محصولات جدید این شرکت در سه ماهه پایانی سال 2018 و کاهش سود خالص آن است. در اوایل سال 2019 شرکت اپل به سرمایه گذاران خود اعلام کرد که به دلیل کاهش چشم‌گیر فروش محصولاتش در چین، درآمد این شرکت در سال 2019 نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی کاهش پیدا خواهد کرد؛ این موضوع باعث افت شدید ارزش سهام اپل در بازار شد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید