ایسنا/ این روزها که اخبار متعددی درباره افشای اطلاعات و نقض حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی منتشر می‌شود، حالا کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به تازگی از وجود یک ضعف امنیتی و آسیب پذیری جدید پرده برداری کرده‌اند که اطلاعات خصوصی و حریم شخصی کاربران و گیمرهای پلت‌فرم فورت‌نایت (Fortnite) را به سرقت برده و افشا کرده است.

این روزها که بازار آسیب‌پذیری‌های رایانه‌ای و روزنه‌های امنیتی موجود در نرم افزار و سخت‌افزارها داغ شده و جنجال‌های پر تب و تابی را به وجود آورده است، نگرانی‌های بسیاری نیز درباره نقض حریم شخصی کاربران در سراسر جهان ایجاد شده است. به همین دلیل کارشناسان و متخصصان امنیت سایبری در جهان به دنبال بررسی و کشف حفره‌های امنیتی و آسیب پذیری در پلت‌فرم‌های مختلف هستند تا به حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران در فضای مجازی و محیط‌های رایانه‌ای کمک بسزایی کنند و از دسترسی و نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به حریم شخصی آنها جلوگیری کنند.

در این گزارشی که به تازگی در هکرنیوز منتشر شده است، می‌توان دریافت که حجم زیادی از اطلاعات ثبت شده کاربران و گیمرهای فعال در فورت‌نایت به عنوان یکی از بزرگترین پلت‌فرم‌های بازی‌های رایانه‌ای در جهان به سرقت رفته و افشا شده است.

هنوز اطلاعات و جزئیاتی از این حمله سایبری در دست نیست و به نظر می‌رسد که هدف و انگیزه هکرها برای دسترسی به اطلاعات کاربران و گیمرها نامشخص و نامعلوم بوده است.

این اطلاعات که شامل داده‌های همچون نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس پست الکترونیک (ایمیل)، آدرس پستی منزل و محل کار می‌شود که حالا خبر افشای آنها در فضای مجازی، کاربران بسیاری را نگران کرده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید