افتانا/ اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا از دولت فدرال این کشور برای حفظ حریم شخصی کاربران شکایت کرده‌است.

اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا از دولت فدرال این کشور برای حفظ حریم شخصی کاربران شکایت کرده‌است.

بنیاد آزادی‌های شهروندی آمریکا در متن شکایت خود از وزارت دادگستری، FBI، اعمال مهاجرت و گمرک، اداره گمرک و حفاظت مرزی، خدمات شهروندی و مهاجرت، وزارت امور خارجه و وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا به عنوان متهمین پرونده نام برده‌است و آنها ناقض حریم شخصی مهاجران خوانده‌است.

این بنیاد به دنبال این است که اطلاعاتی در زمینه‌ نظارت دولت بر حساب‌های کاربری متقاضیان و مهاجران آمریکا کسب کند. این سازمان غیر انتفاعی نیازمند این است که تمامی ارگان‌های دولتی مذکور با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کنند که دیگر چنین نظارتی روی شبکه‌های اجتماعی ندارند. اتفاقی که به نظر نمی‌رسد کلاً رخ دهد.

اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا یا ACLU شامل دو سازمان غیرانتفاعی می‌شود؛ یکی از آنها بنیاد ACLU نام دارد و سازمانی است که بر روی امور قضایی و ارتباطات این اتحادیه تمرکز دارد. در حالی که سازمان دیگر روی موضوع لابی گری در قوه مقننه متمرکز شده‌است.

سازمان یاد شده بارها از ارگان‌های دولتی رسماً درخواست کرده اطلاعاتی به آنها ارائه دهند. هیچکدام از این ارگان‌ها حاضر به فراهم کردن چنین اطلاعاتی نشده‌اند و همین مسئله موجب شده که کار به شکایت و دادگاه برسد.

حتی برخی از مسئولان سازمان‌های دولتی نظیر FBI مدعی شده‌اند که چنین سوالی بسیار بزرگ و غیر منطقی است. از این رو سازمان یاد شده نمی‌تواند این سوالات یا ادعاهای موجود را رد یا تایید کند.

حال ACLU مدعی شده که فراهم نکردن چنین اطلاعاتی می‌تواند نقض قانون آزادی اطلاعات در ایالات متحده باشد و به همین دلیل از تمامی ارگان‌های یاد شده شکایت به عمل آورده‌است.

سال ۲۰۱۷ میلادی دولت ایالات متحده اعلام کرده‌بود که به جمع‌آوری و نظارت بر محتوای پروفایل متقاضیان ورود به این کشور در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازد. در همین زمان ACLU اقدامات خود را برای محافظت از حقوق شهروندان آغاز کرد. به باور این ارگان بالاخره تمامی پذیرفتگان، روزی جزو شهروندان ایالات متحده به شمار خواهندرفت و قوانین شهروندی شامل حال آنها می‌شود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی