شهر سخت افزار/ ایسوس ارزان‌ترین کارت گرافیک GeForce RTX 2070 خود را برای علاقه‌مندان معرفی کرد. ظاهر این کارت که Turbo EVO نام دارد، با مدل RTX 2070 Turbo یکسان است اما ایسوس دست به چند تغییر نیز زده است.

کارت گرافیک RTX 2070 Turbo EVO ایسوس به یک فن 80 میلی متری از نوع دمنده با یاتاقان جفت بلبرینگ مجهز است که موفق به اخذ گواهی IP5X شده است. کیفیت ساخت نیز بهبود یافته و این کارت با خط تولید تمام خودکار ایسوس که Auto Extreme نام گرفته تولید می‌شود. همچنین ایسوس ادعا می‌کند هر کارت به مدت 144 ساعت تحت استرس قرار می‌گیرد تا نسبت به عملکرد بی نقص آن اطمینان حاصل شود.

در نسخه اصلی RTX 2070 Turbo یک کانکتور تغذیه 8 پینی و یک 6 پینی PCIe وجود دارد اما در کارت جدید RTX 2070 Turbo EVO شاهد تنها یک کانکتور 8 پینی PCIe هستیم.

علی رغم بهبودهای یاد شده، برخلاف RTX 2070 Turbo در RTX 2070 Turbo EVO خبری از خروجی تصویر USB نوع C نیست. فرکانس هر دو کارت یکسان است و بیشینه فرکانس بوست به 1620 مگاهرتز می‌رسد. فرکانس حافظه نیز دست نخورده باقی مانده است.

این دو کارت به آسانی از طریق مندرجات روی جعبه قابل تشخیص هستند، در کارت RTX 2070 Turbo خبری از Auto Extreme نیست اما بر روی جعبه RTX 2070 Turbo EVO به خوبی Auto Extreme خود نمایی می‌کند. همچنین پسوند EVO در انتهای مدل اصلی یافت نمی‌شود.

هرچند ایسوس قیمت این کارت را اعلام نکرده است، اما دور از انتظار نیست با همان قیمت پایه 530 دلار عرضه شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید