ترنجی/ موتورولا موتو زد ۳ یکی از دستگاه هایی است که وقتی با طراحی ماژولار عرضه شد وعده ارائه ماژول با پشتیبانی از شبکه 5G نیز برای آن داده شد. حالا به نظر می رسد که آپدیت اندروید ۹ موتورولا موتو زد ۳ با فعال کردن پشتیبانی از 5G را ارایه می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره اولین آپدیت اندروید ۹ موتورولا بیشتر صحبت کنیم.

گفتیم که آپدیت اندروید ۹ موتو زد ۳ پشتیبانی از شبکه 5G را فعال خواهد کرد اما این با کمی اگر و اما همراه است. اولین اگر این است که هنوز ماژول 5G این دستگاه به بازار عرضه نشده است و از آنجا که چیپست آن اسنپدراگون ۸۳۵ است به خودی خود از این شبکه نسل جدید پشتیبانی نمی کند.

دومین اگر این است که هنوز اپراتور ورایزن امریکا ارایه شبکه 5G خود را آغاز نکرده است. در حقیقت شما باید چند ماه صبر کنید تا بتوانید در محدوده های مشخص و محدود از شبکه نسل پنجم این اپراتور استفاده نمایید.

به جز این پشتیبانی از شبکه نسل پنجم مخابراتی دیگر مواردی که با این آپدیت اندروید ۹ به موتو زد ۳ اضافه می شود را می‌توان همان مواردی دانست که اندروید ۹ به خودی خود ارائه می کند. از ژست‌های حرکتی لمسی جدید بگیرید تا ویژگی های تنظیم روشنایی و مدیریت باتری خودکار اندروید ۹ و دیگر موارد ریز و درشت.

هرچند که موتورولا موتو زد ۳ در بازار ایران خیلی فروش نداشت ولی اینکه یک موبایل از دو سال پیش می تواند با یک ماژول به شبکه 5G متصل شود خود هیجان انگیز است هرچند نه چندان خیلی کارا باشد.

نظر شما چیست؟ هرچند ما معتقدیم که نه موتو زد ۳ با ماژول 5G بلکه حتی موبایل های نسل اول پشتیبانی کننده از شبکه 5G نیز نباید بخرید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید