باشگاه خبرنگاران/ اولین گوشی منعطف سامسونگ اکنون یک حقیقت است و تنها چند ماه دیگر به دست کسانی می‌رسد که توانایی پرداخت قیمت بالای ۲۰۰۰ دلاری آن را دارند. مانند تمامی دستگاه‌هایی که اولین مدل نوع خود هستند، نظر‌های گوناگونی متوجه این گوشی منعطف سامسونگ شده است. در حالی که بعضی از مردم از طراحی گلکسی فولد - Galaxy Fold شگفت‌زده شده بودند، بعضی دیگر این طراحی را بسیار بزرگ و ناکارآمد دانستند.

اگر سامسونگ روی حرف خود بماند، ما به زودی شاهد نسخه‌های دیگری از گوشی‌های منعطف این شرکت خواهیم بود. در نتیجه ما نباید نگران بعضی از مشکلات این گوشی تازه‌وارد باشیم، زیرا باید در نسخه‌های بعدی اصلاح شود. ما همچنین از پیش می‌دانیم که چند تولیدکننده دیگر نیز دستگاه‌های مشابهی در دست ساخت دارند و این مسئله به شکل‌گیری یک بخش کاملاً جدید در گوشی‌های هوشمند کمک می‌کند.

در همین مورد سؤالی ذهن ما را به خود مشغول کرده است، آیا اپل نیز به جمع تولیدکنندگان گوشی‌های منعطف می‌پیوندد؟ ما پیش‌تر طرح‌های اولیه‌ای را دیده‌ایم که نشان می‌دهد اپل در حال کار بر روی یک محصول با صفحه نمایش منعطف است. این امر کاملاً منطقی است، زیرا این شرکت می‌خواهد یک محصول فوق‌العاده ارائه دهد که برازنده قیمت ۲۰۰۰ دلاری باشد. مطمئناً ما نباید انتظار هیچ تائیدیه رسمی از این شرکت داشته باشیم، زیرا اپل همیشه تنها چند ماه پیش از رونمایی از یک محصول جدید آن را معرفی می‌کند.

اما این مسئله طراحان کانسپت گوشی را از کار خود متوقف نمی‌کند. به تازگی طراحان کانسپت سایت Foldable.news از یک طراحی جذاب از کانسپت مورد انتظار خود از گوشی منعطف اپل منتشر کردند. در این تصویر گوشی اپل با طراحی فعلی گلکسی فولد ترکیب شده و گوشی منعطف جذابی ارائه کرده است.

این کانسپت بر اساس تصور ما از محصولات اپل منطقی به نظر می‌رسد. هنگامی که این گوشی منعطف بسته است، شبیه آیفون و هنگامی که باز است، شبیه آیپد است. این همان طراحی است که احتمالاً شرکت اپل برای گوشی منعطف خود استفاده خواهد کرد. تنها مسئله‌ای که وجود دارد این است که هنگامی که گوشی بسته است، کمی درازتر از حالت عادی به نظر می‌رسد که البته بعید نیست شرکت‌های تولید گوشی کمی نسبت صفحه نمایش به بدنه را در آینده تغییر دهند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید