دیجیاتو/ با توجه به گزارش جدید گروه NPD که ساعاتی قبل در فضای مجازی منتشر شد، نینتندو سوییچ توانست برای دومین ماه پیاپی رقبای خود را کنار زده و رتبه‌ی نخست پرفروش ترین کنسول‌های ماه فوریه در آمریکا را از آن خود کند.

در جریان ماه فوریه شاهد انتشار عناوین بزرگی از جمله Far Cry: New Dawn ،Anthem ،Metro Exodus و Crackdown 3 برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان بودیم. پیش بینی می‌شد که عرضه‌ی این عناوین بتواند در افزایش فروش کنسول‌های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت موثر واقع شود اما در نهایت این اتفاق رخ نداد.

با وجود اینکه در ماه فوریه هیچ بازی قابل توجهی برای نینتندو سوییچ منتشر نشد، این کنسول توانست رتبه‌ی نخست پرفروش ترین‌های فوریه را از لحاظ تعداد و میزان درآمد (به دلار) بدست آورد. موفقیت‌های نینتندو در ماه قبل به همین مورد ختم نمی‌شود و درآمد حاصل از فروش سخت افزارهای نینتندو در ماه فوریه به بالاترین میزان خود از سال 2011 رسید.

فروش کلی سخت افزار در ماه فوریه نسبت به سال گذشته 12 درصد کاهش داشته است. با در نظر گرفتن این موضوع که آرام آرام به پایان طول عمر کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان نزدیک می‌شویم، این اتفاق را می‌توان کاملاً طبیعی در نظر گرفت.

با مشاهده‌ی لیست پرفروش ترین نرم افزارهای ماه فوریه جدیدترین ساخته‌ی استودیو بایوور، یعنی Anthem را در رتبه‌ی نخست می‌بینیم. رتبه‌های دوم و سوم نیز به ترتیب به عناوین Jump Force و Kingdom Hearts 3 تعلق گرفت. نکته‌ی قابل توجه لیست اما غیبت Crackdown 3 است. انحصاری مایکروسافت حتی نتوانست در میان 20 عنوان پرفروش ماه جایگاهی را برای خود دست و پا کند.

پرفروش ترین بازی‌ سال 2019 تا به این لحظه، عنوان Kingdom Hearts 3 بوده است. رتبه‌ی دوم نیز فعلاً در اختیار Resident Evil 2 قرار دارد. پیش بینی می‌شود با عرضه‌ی عناوین جدید و مورد انتظار طی ماه‌های آینده شاهد تغییر در رتبه‌های اول و دوم باشیم. در ادامه می‌توانید لیست 20 بازی پرفروش ماه فوریه را مشاهده کنید:

Anthem
Jump Force
Kingdom Hearts III
Far Cry New Dawn
Red Dead Redemption II
Resident Evil 2 2019
Super Smash Bros. Ultimate
Metro: Exodus
NBA 2K19
Call of Duty: Black Ops IIII
New Super Mario Bros. U Deluxe
Mario Kart 8
Grand Theft Auto V
Assassin’s Creed: Odyssey
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Minecraft
Super Mario Party
Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
Madden NFL 19
Marvel’s Spider-Man


بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید

ايران مهربان
سيل آگهی