شهر سخت افزار/ اگرچه اپل هنوز به صورت رسمی برنامه‌های خود برای عرضه گوشی تاشو در طی سال جاری و یا سالیان آینده اعلام نکرده ولی می‌دانیم این شرکت نیز تمایل به ورود به این حوزه دارد و شاید بتوان این شرکت را نجات بخش طراحی‌های نه چندان زیبای گوشی تاشو فعلی نامید.

شاید بتوان با کمی ارفاق گوشی میت ایکس هواوی را یک گوشی تاشو زیبا نامید ولی در مورد گوشی گلکسی فولد که به هیچ عنوان نباید از این لفظ استفاده کنید. در واقع با وجود اینکه سامسونگ خود از اولین شرکت‌هایی بود که دز زمینه تولید گوشی‌های تاشو قدم برداشت ولی محصول نهایی این شرکت به هیچ عنوان نتوانسته تا به امروز آنطور که باید و شاید مورد نظر و دلخواه کاربران باشد.

از طرف دیگر قیمت بسیار بالای 2600 دلاری گوشی تاشو هواوی نیز نشان داده که هر چند آن را یک محصول زیبا بدانیم نمی‌توان برای خریدش اقدام جدی کرد و شاید فقط افراد بسیار خاص باشند که سراغ چنین محصولی بروند.

در این میان شرکت‌هایی مانند ال جی، شیائومی، گوگل و موتورولا نیز برنامه‌هایی برای تولید و عرضه گوشی تاشو خود دارند ولی این برنامه‌ها هم فعلاً در حد ثبت ایده و پتنت است. درست حالتی که اپل در آن قرار دارد و تا به امروز هیچ اعلان رسمی در مورد زمان رونمایی و مشخصات گوشی تاشو این شرکت شنیده نشده است.

در عین حال اپل مذاکراتی نزدیک با سامسونگ را انجام داده بتواند نمایشگر تاشو آیفون‌های خاص خود را که در آینده تولید می‌شوند از این شرکت خریداری کند. اما نکته مهم این است که هنوز هیچ دیدی از این محصول نداریم و نمی‌دانیم که گوشی تاشو اپل باید چه شکلی باشد.

به تازگی گروهی از طراحان که با نام ConceptiPhone در یوتیوب فعالیت می‌کنند طرحی از گوشی آیفون تاشو با نام فرضی iPhone X Fold منتشر کرده‌اند که می‌تواند ایده ساخت آیفون تاشو باشد. در این طرح تلاش شده تا بهترین ساختار برای آیفون تاشو اپل طراحی شده و به تصویر کشیده شود.

اپل می‌تواند از ایده‌هایی مانند این الهام گرفته و گوشی تاشو خود را به بهترین وجه بسازد. در واقع در این ایده همه ایراداتی که به محصولات قبلی وارد بوده در نظر گرفته شده و رفع گردیده و اپل نیز می‌توانید با همین استراتژی محصول تاشو خود را تولید کند.

این ایده در پشت دستگاه دارای ماژول دوربین سه سنسور است و برای جلو و حالت گوشی نیز از یک دوربین معمولی با سنسور تکی استفاده شده است. البته اگر دستگاه را در حالت تبلت نیز استفاده کنید با یک نمایشگر دارای حفره روبرو خواهید شد که درون این حفره نیز یک دوربین وجود دارد و به نظر مناسب اموری مانند مکالمه تصویری خواهد بود.

به هر حال به مانند دیگر ویدئوهای کانسپت، این طرح هم یک ایده اولیه بوده و مشخص نیست که محصول نهایی اپل تا چه حد از آن الهام گرفته و یا مشابهش خواهد بود.

نظر شما دوستان در این مورد چیست؟ آیفون تاشو این شکلی را می‌پسندید؟


بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید

ايران مهربان
سيل آگهی