سخت افزار/ اوایل هفته در خبرها اعلام شد که واتساپ در حال تست قابلیتی برای بازکردن لینک‌ها در مرورگر داخلی برنامه و جستجوی محتوای تصویری است. امروز دو ویژگی جدید دیگر در این برنامه که زیرمجموعه شرکت بزرگ فیسبوک به‌حساب می‌آید، کشف شد. واتساپ در حال توسعه ویژگی جدیدی تحت عنوان "Forwarding Info" و "Frequently Forwarded" است.

گزینه اول، یعنی فورواردینگ اینفو به کاربران اطلاع خواهد داد که پیامی که ارسال کرده‌اند، چندین بار دست به دست چرخیده و به اصطلاح فوروارد شده است. این اطلاعات در بخش Message Info که پنجره آن در بالای صفحه و با نگه داشتن انگشت بر روی پیام ظاهر می‌شود، قابل مشاهده خواهد بود. WABetaInfo اعلام کرده است که این ویژگی تنها برای پیام‌هایی قابل دسترس خواهد بود که شما به دیگران ارسال کرده باشید. اگر هم قصد داشته باشید تا تعداد دفعات ارسال مجدد پیامی که دریافت کرده‌اید را کشف کنید باید آن را برای شخص دیگری ارسال کنید و بعد از آن در قسمت مسیج اینفو، تعداد دفعات فوروارد آن را ببینید.

اما ویژگی دیگر Frequently Forwarded نام دارد. برچسبی با همین عنوان در بالای پیام‌هایی ظاهر خواهد شد که بیش از 4 بار برای افراد دیگر ارسال شده باشند. البته شما تعداد دفعات فوروارد شدن مسیج را اگر پنج بار یا بیشتر ارسال شود، مشاهده نخواهید کرد.

هر دو قابلیت جدید واتساپ در نسخه بتا آن برای اندروید با نسخه 2.19.80 مشاهده شده است، اما ممکن است در صورت استفاده از این نسخه هم قابلیت‌های جدید برای شما در دسترس نباشد. علاوه‌براین تضمینی وجود ندارد که آیا این دو ویژگی را در آینده در نسخه پایدار واتساپ خواهیم دید، اما در صورت بازخورد مثبت از سمت کاربران نسخه بتا ممکن است این اتفاق در آینده‌ای نزدیک بیفتد. این ویژگی‌ها به این موضوع کمک خواهد کرد که کاربران متوجه این موضوع شوند که پیام دریافتی به‌طور گسترده‎‌ای منتشر شده است یا خیر و اگر چنین باشد احتمال اینکه حاوی اطلاعات جعلی باشد، وجود دارد.
بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید

ايران مهربان
سيل آگهی