ترنجی/ مدت زیادی از معرفی پرچمداران سری گلکسی اس ۱۰ توسط سامسونگ نمی‌گذرد، اما به نظر می‌رسد که رسانه‌ها و خوره‌های گوشی‌های هوشمند در حال کند و کاو منابع اطلاعاتی خود برای دسترسی بیشتر در خصوص نسل بعدی پرچمداران خانواده نوت هستند. به تازگی برخی از منابع معتبر مدعی شده‌اند که نسخه بزرگ‌تر پرچمدار نوت ۱۰ سامسونگ نوت ۱۰ پرو نام خواهد داشت. همچنین ادعا می شود که گلکسی نوت ۱۰ پرو (Galaxy Note 10 Pro) قوی ترین عضو این خانواده خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

پیش از این مشخص شده بود که سامسونگ قصد دارد چهار نسخه متفاوت از پرچمدار نوت ۱۰ را به بازار عرضه کند. در واقع فقط دو نسخه از پرچمدار نوت ۱۰ با ابعاد متفاوت تولید خواهد شد و هرکدام آن‌ها یک نسخه مجهز به شبکه 5G خواهند داشت؛ اما تا این لحظه نام نسخه بزرگ‌تر پرچمدار نوت ۱۰ مشخص نشده بود و رسانه‌ها گمان می‌کردند که مانند سری گلکسی اس، سامسونگ از پسوند پلاس برای نام گذاری نسخه بزرگ‌تر نوت ۱۰ استفاده کند. اما امروز برخی از منابع معتبر این خبر را رد کرده‌اند و اعلام کرده‌اند که نسخه بزرگ‌تر نوت ۱۰ از پسوند Pro استفاده خواهد کرد.

دوربین چهارگانه گلکسی نوت ۱۰

این اولین باری نیست که از پسوند Pro برای نام گذاری نسخه بزرگ‌تر یک گوشی هوشمند استفاده می‌شود، بلکه این پسوند به کرات توسط برندهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است؛ اما با توجه به قابلیت‌های ویژه سری نوت سامسونگ، پسوند Pro می‌تواند شایسته ترین اسم برای نسخه بزرگ‌تر این محصول باشد. پس از انتشار این خبر برخی از رسانه‌ها دست به کار شده‌اند و شایعه‌هایی را در خصوص نام گذاری نسخه کوچک‌تر نوت 10 منتشر کرده‌اند؛ این رسانه ها معتقدند که نسخه غیر پرو نوت 10 با اسم Note 10e عرضه خواهد شد. همان‌طور که گفتیم اسم انتخاب شده برای نسخه عادی نوت 10 فقط یک شایعه بوده و به هیچ وجه منطقی به نظر نمی‌رسد.

در این بین برخی از متخصصین حوزه گوشی‌های هوشمند معتقدند که سامسونگ سه نسخه از پرچمدار نوت 10 با نام‌های Note 10e، Note 10 و Note 10 Pro تولید خواهد کارد. این پیش‌بینی‌هم مانند نام گذاری نسخه نرمال نوت 10 غیر منطقی است، زیرا کاربران نوت 10 این گوشی را برای ابعاد بزرگش خریداری می‌کنند و اگر به دنبال صفحه نمایش کوچک‌تر باشند، بدون شک گزینه‌های مختلفی خواهند داشت و دلیل منطقی برای ساخت نسخه کوچک نوت 10 وجود نخواهد داشت. از طرفی انتظار می‌رود که نسخه 5g پرچمداران سری نوت 10 نسبت به نسخه‌های LTE از فضای ذخیره سازی و حافظه رم بیشتری بهره ببرند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که سامسونگ همانند هواوی به نام گذاری پرو روی خواهد آورد؟
بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید