باشگاه خبرنگاران/ قابلیت شارژ معکوس که سامسونگ آن را PowerShare می‌نامد، در گوشی گلکسی S10 در دسترس است و شما می‌توانید با انجام مراحلی آن را فعال نمایید.

به احتمال بسیار زیاد تاکنون از مشخصات پرچمدار جدید سامسونگ اطلاع دارید. اعضای این خانواده گران‌قیمت دارای قابلیت‌های جالبی هستند که بعضی از آن‌ها مانند حفره درون صفحه نمایش، برای اولین بار است که به صورت رسمی در یک گوشی استفاده شده است. اما یک قابلیت جالب و کاربردی در گوشی جدید سامسونگ وجود دارد که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. پرچمداران جدید سامسونگ می‌توانند گوشی‌های دیگر را شارژ کنند، آن هم نه به وسیله کابل، بلکه به صورت بی‌سیم می‌توانند این کار را انجام دهند.

هر سه گوشی گلکسی S10e، گلکسی S10 و گلکسی +S10 از قابلیت شارژ بی‌سیم معکوس پشتیبانی می‌کنند. سامسونگ نام این قابلیت را PowerShare گذاشته است. پیش از این که آموزش نحوه استفاده از قابلیت PowerShare را به شما آموزش دهیم، بهتر است مطلبی درباره کارایی آن به شما بگوییم. قابلیت شارژ معکوس آنچنان هم برای شارژ کردن یک گوشی گزینه مناسبی نیست زیرا شارژ القایی بسیار ناکارآمد است و بیشتر از آن چه گوشی مقصد باتری دریافت کند، پرچمدار سامسونگ شارژ از دست می‌دهد. این قابلیت برای زمانی بیشتر کاربرد دارد که گوشی شما کاملا شارژ است و می‌خواهید گوش دیگری را که به آن احتیاج دارید کمی شارژ کنید.

قابلیت PowerShare زمانی بهتر کار می‌کند که شما قصد شارژ کردن وسایل کوچک‌تر با حجم باتری کم‌تر داشته باشید. از این وسایل می‌توان به گلکسی باد و ساعت هوشمند سامسونگ اشاره کرد.
قدم اول: قابلیت powerShare را فعال کنید

شما دکمه‌ای که به وسیله‌ آن می‌توانید قابلیت PowerShare را فعال کنید در قسمت نوار اعلان‌ها مشاهده می‌کنید. اگر در آن جا قرار ندارد روی سه نقطه منو ضربه بزنید و قسمت انتخاب گزینه‌ برای افزودن به نوار اعلان‌ها را انتخاب کنید. از آن قسمت آیکون PowerShare را بکشید و به نوار اعلان‌ها اضافه کنید. در ادامه آموزش تصویری این بخش را مشاهده می‌کنید:

قدم دوم: گوشی خود را برعکس کرده و از آن به عنوان پد شارژ استفاده کنید

قدم بعدی بسیار آسان است. گوشی گلکسی S10 خود را به صورت برعکس و به طوری که صفحه نمایش آن به سمت زمین باشد، قرار دهید. گوشی شما به طور خودکار زمانی که یک دستگاه دیگر را برای شارژ روی آن قرار می‌دهید، حس می‌کند و ویبره می‌زند.
بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید