انتخاب/ اطلاعات ایمیل 1.5 میلیون کاربر فیس بوک که طی3 سال اخیر حساب کاربری خود را باز کرده اند، بی اجازه آنان در اختیار فیس بوک قرار گرفته است.

فیس بوک اطلاعات ایمیل حدود 1.5 میلیون کاربر را ناخواسته افشا کرده است. این موضوع توسط یکی از پژوهشگران امنیتی که مایل به افشای نام خود نیست کشف شده است.

سخنگوی فیس بوک تایید کرد که از ماه مه سال 2016 ، یعنی زمانی که این نقض امنیتی رخ داده تا کنون بیش از 1.5 میلیون نفر فیس بوک را به عنوان شبکه اجتماعی محبوب خود برگزیده اند یا آن را به دیگر کاربران توصیه کرده اند. سخنگوی فیس بوک در این خصوص می گوید: "ماه گذشته ما سیستم تأیید رمز عبور ایمیلی ر به عنوان یک گزینه برای افرادی که اعتبار حساب خود را در هنگام ثبت نام برای فیس بوک تایید می کنند، حذف کردیم. اما به نظر می رسد برخی اطلاعات ناخواسته ایمیلی در این میان افشا شده است. "

وی ادامه داد: "ما به محض این که متوجه این نقض شدیم به سرعت موضوع را خاتمه دادیم. برخی کاربران به ما گزارش دادند که در بعضی موارد تماسهای ایمیل آنان به صورت ناخواسته در هنگام ایجاد حساب کاربری آنها به فیس بوک ارسال می شود. بنابراین به سرعت مشکل را حل کردیم و به افرادی که اطلاعات ایمیلی آنان دیده شده نیز اطلاع دادیم. ما به همه کاربران اطمینان می دهیم که اطلاعات ایمیلی آنان با هیچ شخص یا گروهی به اشتراک گذاشته نشده است و کاربران می توانند مخاطبین خود را در فیس بوک از طریق بخش تنظیمات خود بررسی و مدیریت کنند."

به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان، فیس بوک کنترل اطلاعات بیش از 2 میلیارد نفر را در اختیار و امکان دسترسی به آن را دارد. شیوه های مدیریت داده های این شرکت به دنبال رسوایی کمبریج آنالیتیکا تا حد زیادی تغییر کرده است. این ماجرا باعث شد که اطلاعات شخصی بیش از 87 میلیون کاربر فیس بوک در اختیار شرکت های متفرقه قرار گیرد.

بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید