سخت افزار/ در خبرهای امروز دیدیم که تعدادی از گوشی‌های گلکسی فولد که در اختیار یوتیوبرها و سایت‌های مطرح تکنولوژی برای بررسی قرار گرفته بودند، دچار مشکل شدند و نمایشگر آنها در مدت کمتر از 2 روز از کار افتاده است (توضیحات کاملتر را از اینجا دنبال کنید). حالا در بیانیه‌ای که توسط وبسایت Verge منتشر شده است، سامسونگ این دستگاه‌ها را "نمونه‌های اولیه گلکسی فولد" نامیده است. بنابراین می‌توان امیدوار بود که این مشکل در نسخه‌های قابل فروش گلکسی فولد اتفاق نیفتد. در ادامه بیانیه به مشکل نیمی از این گوشی‌ها پرداخته است، اما از دسته دوم حرفی به میان نیامده است. سامسونگ گفته:

تعداد محدودی از نمونه‌های اولیه Galaxy Fold به رسانه‌ها برای بررسی داده شده. ما چند گزارش درخصوص نمایشگر اصلی این نمونه‌ها دریافت کردیم. ما شخصاً این دستگاه‌ها را بررسی خواهیم کرد تا دلیل این موضوع را مشخص کنیم. به غیر از این، تعدادی از بررسی کنندگان گزارش داده‌اند که لتیه بالایی نمایشگر را برداشته‌اند و این باعث آسیب به نمایشگر شده است. نمایشگر اصلی Galaxy Fold دارای یک لایه بالایی برای محافظت است، که به عنوان بخشی از ساختار صفحه نمایش طراحی شده تا از آن در برابر خراش‌های ناخواسته محافظت کند. برداشتن لایه محافظ یا اضافه کردن چسب به نمایشگر اصلی باعث آسیب زدن به آن می‌شود. ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که این اطلاعات به صورت واضح در اختیار مشتریان قرار بگیرد.

تمام خبرنگارانی که این مشکل را تجربه کرده‌اند، گلکسی فولدهای خراب را به سامسونگ بازگرداندند و یک دستگاه جدید تحویل خواهند گرفت. در حالیکه سامسونگ گفته بود باز و بسته شدن این نمایشگر 200000 بار تست شده است، نمونه‌های اولیه که چنین چیزی را نشان نمی‌داد. این موضوع بدون شک برای کاربرانی که هفته گذشته این دستگاه را پیش‌خرید کرده‌اند، باعث ایجاد نگرانی خواهد شد.

Galaxy Fold بدون تأخیر به بازار می‌آید

نکته جالب اطمینان سامسونگ به محصول خود و غلبه بر مسائل ایجاد شده است. در بیاینه‌ای که وال استریت ژورنال منتشر کرده، سامسونگ گفته است که Galaxy Fold روز 26 اپریل (6 اردیبهشت) در ایالات متحده به بازار خواهد آمد و این مسائل باعث به تأخیر افتادن فرایند عرضه آن نمی‌شود، حداقل نه تا زمانیکه تحقیقات به پایان نرسیده است.


بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید