باشگاه خبرنگاران/ در حالی که فروش گوشی‌های هوشمند شرکت‌ هواوی در آمریکا در حال رشد بود، سیاست‌های خصمانه ترامپ این محصول را به انزوا برد تا آیفون هم چنان محبوب ترین گوشی در بین آمریکایی ها باشد.

آمار‌های تازه از میزان فروش گوشی‌های هوشمند اپل و سامسونگ در آمریکا نشان می‌دهند با وجود تلاش سامسونگ برای پیشی گرفتن از اپل ولی غول فناوری آمریکایی با ۳۶ درصد فروش بیشتر در سه ماه اخیر رقیب کره‌ای خود را با فاصله زیاد پشت سر گذاشته است.

این عقب ماندگی بزرگ در فروش در حالی است که سامسونگ در ماه‌های اخیر سه گوشی پرچمدار Galaxy S10 , Galaxy S10 plus , Galaxy S10e را در بازار آمریکا عرضه کرد و انتظار می‌رفت، فروش بسیار خوبی را تجربه کند؛ اما سامسونگ با وجود قوی‌ترین و جدید‌ترین گوشی‌های خود نیز نتوانست از اپل پیشی بگیرد.

البته پایین‌تر بودن میزان فروش سامسونگ در آمریکا به معنای شکستی بزرگ و یا کاهش سود این شرکت نیست زیرا سامسونگ با سه گوشی سری اس توانست رکوردهای فروش خود در نقاط مختلف جهان را جابه‌جا کند و مردم در کشورهای مختلف به خوبی از این دستگاه‌ها استقبال کردند. آیفون همواره در آمریکا محبوب‌ترین گوشی بین شهروندان این کشور است و رقابت با این گوشی‌ها از سال‌ها پیش هدف بسیاری از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده تلفن‌های هوشمند است.

در رده‌بندی جدید فروش گوشی‌های هوشمند در آمریکا پس از اپل و سامسونگ که در جایگاه اول و دوم قرار دارند، ال‌جی توانسته است رده سوم بیشترین میزان فروش تلفن همراه را بدست آورد و بالاتر از شرکت موتورولا قرار گیرد. تحلیلگران بازار محصولات فناوری معتقدند محبوبیت تنها دلیل فروش بالای آیفون در آمریکا نیست بلکه حمایت‌های گسترده شرکت‌های مخابراتی بزرگ این کشور نظیر AT&T و Verizon در این میزان فروش تاثیر بسزایی دارد.

در پایین‌ترین رده این جدول گوشی‌های شرکت‌های چینی نظیر هوآوی و چند شرکت دیگر قرار دارند و به نوعی این شرکت‌ها بازنده اصلی فروش در آمریکا محسوب می‌شوند. به نظر می‌رسد با حضور شرکت‌های قدرتمندی مانند اپل و سامسونگ در آمریکا، و اقدامات رئیس جمهور این کشور علیه چین و هواوی؛ شهروندان این کشور تمایل چندانی برای خرید محصولات چینی ندارند.

بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید