شهر سخت افزار/ ماه گذشته برای اولین بار شایعات مربوط به معرفی نسخه کوچکتر و ارزانتر کنسول دستی نینتندو سوئیچ مطرح شدند که می‌تواند کاربران و علاقمندان زیادی را به سمت خود جذب کند. روز گذشته این اخبار دامنه گسترده‌تری پیدا کرده و منابع منتشر کننده خبر پایین سال جاری را برای معرفی آن اعلام کرده‌اند.

بعد از عملکرد بسیار عالی کنسول سوئیچ، نینتندو تصمیم گرفته تا دامنه فعالیت خود در حوزه کنسول‌های دستی جدید را بسیار گسترده‌تر کند. این شرکت می‌خواهد نسخه جمع و جورتر کنسول سوئیچ را به بازار عرضه کند که قیمت آن نیز در اتفاقی مثبت، ارزانتر خواهد بود.

اما روز گذشته وبسایت ژاپنی Nikkei گزارش داده که شرکت نینتندو می‌تواند تجربه بازی با کنسول‌های قابل حمل برای کاربران خود را بهتر و بهتر کند و یک راه آن ارائه کنسول ارزانتر و سبک‌تر سوئیج به بازار است.
نکته بسیار خوبی که در گزارش Nikkei به آن اشاره شده این است که این کنسول ارزانتر همچنان قابلیت بسیار مهم سوئیج اورجینال، یعنی داک شدن و استریم بازی به نمایشگر خارجی بزرگتر را دارد و همین عامل می‌تواند برگ برنده آن باشد.

گزارشات پیشین این مورد را مطرح کرده بودند که ممکن است نسخه جدیدتر از قابلیت اتصال کنترلرهای محبوب و کوچک Joy-Con بی بهره بمانند و حالتی شبیه به کنسول دستی نینتندو 3DS برای کنسول سبک تر سوئیچ پیش‌ آید و علاوه بر آن فیدبک لرزشی این کنسول دستی نیز حذف شود اما به هر حال همه موارد فوق جنبه احتمالی دارند و هنوز نمی‌توان به صورت قطعی در مورد آنها نظر داد. در کلیه منابع هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص قیمت و زمان دقیق عرضه بیان نشده است.

با وجود همه اخبار موجود برخی منابع نیز به این مورد اشاره کرده‌اند که به احتمال فراوان شرکت نینتندو توسعه نسل بعدی کنسول سوئیچ را نیز آغاز کرده است و می‌خواهد با کنسولی که به صورت کامل بازطراحی شده در سال آینده دوباره محصولی جدید را راهی بازار کند.

در این مورد هنوز بیشتر اطلاعات به صورت احتمالات هستند و اطلاعاتی مستند از داخل شرکت منتشر نشده است. به هر حال توسعه نسل بعدی و معرفی سوئیچ جید، مسلماً با تصمیم‌گیری‌ها بسیار محتاطانه‌ای همراه خواهد شد تا موفقیت مجدد آن را تضمین کند.

بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید