انتخاب/ قرار بود گوشی تاشو سامسونگ انقلابی در صنعت تلفن همراه جهان ایجاد کند. انقلابی که هنوز رخ نداده شکست خورد. شاید سامسونگ برای عرضه گوشی های خود به کاربران آزمایشی عجله کرد، شاید اساسا ساخت گوشی تاشو پیچیده تر از تصورات مهندسان سامسونگ بود، شاید سامسونگ دچار اعتماد به نفس کاذب شده بود، اما علت آبروریزی گسترده گوشی تاشو سامسونگ هر چه که بود به نظرات منفی خریداران بالقوه یعنی کاربران شبکه های اجتماعی منتهی شده است.

نام گوشی تاشو این روزها بیش از هر زمان دیگری شنیده می شود. بسیاری از افراد دوست دارند گوشی تاشو بخرند و برخی نیز با علاقه اخبار مرتبط با گوشی تاشو را دنبال می کنند. نام برندهای سامسونگ و هواوی در مورد گوشی تاشو بیش از دیگر برندها شنیده می شود و اپل رسما اعلام کرده که فعلا از گوشی تاشو خبری نیست.

با این وجود بسیاری اپل را بازنده نبرد گوشی تاشو می دانستند و معتقد بودند سامسونگ و هواوی می توانند با تکنیک تولید گوشی تاشو رقیب قدرتمند خود را به شدت مغلوب کنند. با این وجود معادلات تغییر کرده و به نظر می رسد بازنده اصلی رقابت گوشی تاشو برندی نیست به جز سامسونگ.

آبروریزی سامسونگ در خصوص گوشی تاشو از روزی شروع شد که سامسونگ تصمیم گرفت تعدادی محدود از گوشی های موسوم به گلکسی فولد یا همان گوشی تاشو خود را در اختیار برخی خبرنگاران بگذارد. این کار چندان غیر مرسوم نیست و جنبه تبلیغاتی دارد. اما این تبلیغات شکست خورد و با یک رسوایی بزرگ همراه شد. درواقع تنها چند روز پس از تحویل گوشی های تاشو به خبرنگاران، این گوشی ها به شدت ضعیف ظاهر شدند.

برای مثال شکایت خبرنگاران به مواردی مثل شکسته شدن صفحه نمایشگر، از هم گسسته شدن لولای گوشی، از بین رفتن رنگ بخشی از صفحه نمایشگر گوشی و مواردی مشابه و عجیب مرتبط بود.

با توجه به این که بسیاری از افراد در سراسر جهان مشتاق خرید گوشی تاشو سامسونگ بودند انتشار تصاویر و خبرهای مرتبط با این آبروریزی باعث شد، کاربران شبکه های اجتماعی نیز ساکت نباشند و طی 48 ساعت گذشته حملاتی گسترده با هشتگ های مرتبط با سامسونگ و گلکسی فولد در فضای مجازی منتشر شود. در ادامه نگاهی داریم به برخی از این توییت ها:

-چرا شلوغش می کنید؟ شکسته شدن گوشی تاشو سامسونگ یک نوآوری هنری است که کاربران آن را درک نمی کنند!

-نیمه پرلیوان را ببینید. برای مثال همین که گوشی تاشو سامسونگ آتش نگرفته باید شکرگذار باشید

-متشکریم که با یک خرید دو هزار دلاری فقط دو روز از گوشی تاشو سامسونگ استفاده خواهیم کرد. هر روز 1 هزار دلار. کاملا منصفانه است

-سامسونگ نشان داد که نتیجه عجله چیزی به جز خرابکاری نیست. این بهترین درسی است که می توانم به بچه هایم با مثال توضیح دهم

بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید