سخت افزار/ در مطالب قبل اشاره کرده بودیم که در ماه آوریل نسخه جدید مرورگر کروم ارائه خواهد شد و قابلیت های جدیدی را به ارمغان خواهد آورد که در این میان می توانیم به حالت تاریک یا Dark Mode اشاره کنیم. در ادامه توضیحات بیشتر را در راستای این نسخه جدید مرورگر کروم در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

معرفی قابلیت های جدید مرورگر کروم

نسخه نهایی بروزرسانی جدید مرورگر کروم یعنی نسخه 74 در 23 آوریل به طور رسمی ارائه خواهد شد این نسخه با قابلیت هایی پیشرفته در اختیارتان قرار خواهد گرفت که از برخی از این قابلیت ها می توان به ناشناس سازی،حالت تاریک، پشتیبانی از کلیدهای رسانه ای و پیشرفت های دیگر اشاره کرد.

یکی از جذاب ترین قابلیت ها جدید مرورگر کروم پشتیبانی از حالت تاریک است که قطعا نظر همگان را به خود جلب خواهد کرد. باید اشاره کنیم که تم تاریک یا حالت Dark Mode به حالت پیش فرض این مرورگر تبدیل شده و می توانید برای تغییر این وضعیت نیز اقدام نمایید. همچنین حتی لوگو این مرورگر نیز از حالت Dark Mode بهره برده و به طور کلی این نسخه به عنوان نسخه تاریک مرورگر کروم ارائه شده است. همچنین در این نسخه شاهد تغییرات رد پخش رسانه های خواهیم بود. در واقع در نسخه 70 شاهد پشتیبانی از قابلیت PicPin بوده ایم که در واقع قابلیت تصویر در تصویر است و به کاربران امکان نمایش در زبانه خود را خواهد داد. اما اکنون این نسخه با عنوان PiP ارائه شده و امکان کنترل های بیشتری را به ارمغان خواهد آورد.

نکته جالب دیگر در این نسخه این است که می توانیم با وجود قابلیت Reduce motion شاهد حذف انیمیشن ها، جلوه های بصری و کاهش تصاویر متحرک در وبسایت های مختلف باشیم و این قابلیت برای تمامی کاربران سیستم عامل های مختلف، قابل استفاده خواهد بود. به طور کلی این نسخه کروم 74 بسیار سبک تر ارائه خواهد شد. در نهایت از دیگر قابلیت های جدیدی که می توان به آن اشاره کرد را در ادامه عنوان خواهیم کرد:

ارسال زبانه ها: در این نسخه شما به راحتی قادر به ارسال تب ها و زبانه ها به دستگاه های دیگری خواهید بود و می توانید محتویات را از جایی به جای دیگر انتقال دهید و در اختیار داشته باشدی. این قابلیت یکی از کاربردی ترین قابلیت های این نسخه خواهد بود.

مسدودسازی دانلود تبلیغات: این قابلیت از دانلود خودکار محتوا از سایت های تبلیغاتی جلوگیری خواهد کرد و به طور کلی جستجویی امن را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

حالت فوکوس: تعجب نکنید که این مرورگر از قابلیتی که متعلق به دوربین هاست بهره می برد. این قابلیت جالب، قادر به حذف تمامی زبانه ها و انتقال آن ها به پنجره جداگانه خواهد بود در نتیجه عملکرد متفاوتی خواهد داشت.

منوی مجزا برای افزونه ها:
در این نسخه منویی جداگانه برای دسته بندی برنامه و افزونه های این مرورگر ارائه خواهد شد که از صفحه اصلی حذف خواهد شد و نظم خاصی به محیط کاری شما خواهد داد.

توضیحات تصویر خودکار: این قابلیت جدید کاربران را قادر می سازد تا به توضیحات تصویری برای افرادی که دچار اختلال بینایی هستند دسترسی داشته باشند.

پیمایش راحت تر: در این نسخه شاهد پیمایشی راحت تر و نرم تر خواهیم بود.

مسدودسازی حسگر حرکتی و نوری: شما می توانید در این نسخه وبسایت هایی که به سنسورهای حرکتی و سنسورهای نوری دسترسی را دارند را غیر فعال کنید.

حالت مطالعه: قابلیت Reader Mode در واقع صفحه ای مناسب برای مطالعه را در اختیارتان قرار می دهد. این قابلیت از سوی کاربران زیادی درخواست شده اما احتمالا در نسخه بعدی به طور قطعی ارائه خواهد شد.
بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید