سخت افزار/ در مطالب گذشته اشاره کرده ایم که فیسبوک به حساب های کاربری میلیون کاربر در اینستاگرام دسترسی دارد و آنها را در فایل های متنی ذخیره کرده است. این مسئله امنیتی بسیاری را در خطر قرار داد و کاربران زیادی به این وضعیت اعتراض داشته اند. در طول این مدت فیسبوک هرگز به طور رسمی این وضعیت را قبول نکرد تا اینکه چند روز قبل این شرکت به این وضعیت امنیتی اعتراف کرد و اکنون نیز در پستی در وبلاگ فیسوبک به طور رسمی از کاربران خواسته شد تا پسوردهای اینستاگرام خود را همین الان یا در اولین فرصت تغییر دهند.
پسورد اینستاگرام خود را تغییر دهید!

البته همانطور که قبلا هم اشاره کرده ایم تاکنون از هیچ یک از این پسوردهای ذخیره شده در راستای سواستفاده از حساب های کاربری استفاده نشده است و جای نگرانی نخواهد. اما به طور کلی این یک مشکل امنیتی بزرگ برای اینستاگرام و به طور کلی فیسبوک خواهد بود و فیسبوک در تلاش برای حل این مشکل و ارائه بهترین در اینستاگرام خواهد بود.

در حال حاضر حساب کاربری میلیون ها کاربر در خطر بوده که کاربران می توانند با تغییر رمز عبور خود امنیت خود را بدست آورند و از خطرات احتمالی جلوگیری نمایند. لطفا با این تفکر که در حساب کاربریتان خبری نیست، برای تغییر پسورد اینستاگرامتان مقاومت نکنید و هرچه زودتر اینکار را انجام دهید.
بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی