شهر سخت افزار/ ساخت ارز مجازی یکی از زمینه‌های هیجان‌انگیز و پر طرفدار طی سال اخیر میلادی بود که بسیاری از شرکت‌ها و کشورها به سمت آن گرایش پیدا کردند. به نظر جدیدترین این شرکت‌ها، غول کره‌ای سامسونگ باشد که اقدامات بسیار مهم و عملی را در این زمینه برداشته است.

چند ساعت پیش وبسایت کره‌ای CoinDesk Korea خبری را منتشر کرد که اعلام می‌کند سامسونگ در حال توسعه ارز مجازی اختصاصی خود است که بر پایه ارز مجازی اتریوم ساخته خواهد شد و در فاز اول کار خود حالت خصوصی داشته و پس از مدتی با توسعه بیشتر به حالت عمومی در می‌آید.

بعد از عمومی شدن این ارز کاربران می‌توانند برای تبدیل آن به ارزهای دیگر مجازی مانند اتریوم و بیت کوین اقدام کنند.

نکته جالب در مورد این خبر این است که این پروژه در لیست پروژه‌های با ارجحیت خیلی بالا در آزمایشگاه‌های شرکت سامسونگ در حال تحقیق و توسعه است و سامسونگ قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی از آن رونمایی کند.

این منبع همچنین گزارش داده که سامسونگ در کنار توسعه سیستم ارز مجازی در حال تدارک زیرساخت‌های مناسب برای چند سرویس کاربردی دیگر در این زمینه هم هستند که فعلاً خبر بیشتری در مورد آنها در دسترس نیست.

اگر به خاطر داشته باشید از سال گذشته بود که زمزمه ساخت کیف پول و فروشگاه مخصوص ارزهای مجازی در گوشی‌های شرکت سامسونگ شنیده می‌شد و حتی این شرکت توسعه یک کیف پول مجازی برای گوشی Galaxy S10 را نیز در فهرست کارهای خود قرار داد.

به هر حال سامسونگ قصد دارد این پروژه را معرفی کند و از آنجایی که معمولاً محصولات عرضه شده توسط این شرکت را در بالاترین رده‌ها دیده‌ایم می‌تواند نوید بخش این موضوع باشد که با ارز مجازی بسیار با کیفیت و با بنیه مالی خوبی روبرو خواهیم شد که می‌تواند پشتیبانی خوبی از سوی کاربران فعال در بازار دریافت کند.

بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید