انتخاب/ این روزها دنیای واقعیت مجازی در بسیاری از بخش های زندگی واقعی سایه افکنده و یکی از این بخش ها هم سرگرمی و تفریح است. یکی از بازی های پرطرفدار واقعیت مجازی جدید، بازی «گنجینه ساتوشی» است که بیش از 60 هزار دنبال کننده دارد.

شاید اگر بدانید این بازی مبتنی بر واقععیت مجازی جایزه ای 1 میلیون دلاری دارد، دیگر از این حجم استقبال از بازی متعجب نباشید.

شاید برایتان سوال باشد این جایزه یک میلیون دلاری یا روند بازی دقیقا چگونه است. در بازی واقعیت مجازی گنجینه ساتوشی کلیدهای بیت‎کوین‎هایی به ارزش 1 میلیون دلار در سراسر جهان پنهان شده، بازیکنان با حل معماهایی نه چندان ساده تر سراسر جهان می توانند به رمز های بیت کوین دست پیدا کننده.

هر مرحله جدید در یک دوره زمانی از وب سایت بازی منتشر می شود و بازیکنانی از سراسر جهان برای یافتن بیت کوین ها با یکیدگر رابت می کنند یا همدست می شوند. جالب است بدانید که تا امروز نزدیک به 60 هزار نفر برای دریافت به روز رسانی و سرنخ در مورد شکار گنج ثبت نام کرده اند.

شاید در نگاه اول روند این بازی بسیار ساده و ابتدایی به نظر برسد اما مارا به همین سادگی ها هم نیست. بر اساس قوانین بازی، برنده اصلی، اولین فرد یا تیم خواهد بود که حداقل 400 عدد از این قطعات مفقوده را با هم جمع می کنند تا بتوانند به مبلغ 1 میلیون دلار بیت کوین، برسد.

وبسایت میزبان این بازی از استقبال بالای بازیکنان خبر داده و اعلام کرده که تا کنون نزدیک به 60 هزار نفر در سایت وب سایت گنجینه تاسوشی ثبت نام کرده اند تا اطلاعیه های مربوط به سرنخ های جدید و به روز رسانی بازی ها را دریافت کنند.این بازی توسط گروهی از سرمایه گذاران حوزه رمزنگاری و ارز دیجیتال اجرا و تامین می شود.

جالب است که یکی از طراحان بازی اعلام کرده هیچ یک از عوامل بازی حای تمامی سرنخ ها و اطلاعات را نمی داند و حتی تیم سازنده هم به تمامی اطلاعات دسترسی ندارند. اولین سرنخ های بازی در تاریخ 16 آوریل منتشر شد و در نتیجه بسیاری از تیم ها برای تشکیل همکاری با یکدیگر برای یافتن قطعات کلیدی و حل بازی شکل گرفته اند. این بازی یک بازی بین المللی است و هر فردی از سراسر جهان می تواند در آن شرکت کند.

بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید