گیم فا/ شرکت سازنده‌ی بازی The Witcher: Enhanced Edition، آن را به صورت رایگان در فروشگاه GOG در دسترس همگان قرار داده است.

شاید بسیاری از بازی‌بازان، تنها نسخه‌ی The Witcher 3: Wild Hunt را تجربه کرده باشند و سری Witcher را با این نسخه در ذهن خود به یاد بیاورند. این بازی که در سال انتشار خود تقریبا تمام جوایز «بهترین بازی سال» را تصاحب کرد، به بهترین بازی عمر تعداد زیادی از بازی‌بازان نیز تبدیل شد. پس از ماجراجویی جذاب گرالت (Geralt) در پی یافتن سیری (Ciri) در داستان اصلی نسخه‌ی سوم، شاهد انتشار دو بسته‌ی الحاقی پرمحتوا و هیجان‌انگیز بودیم که هر کدام توانایی آن را داشتند که به عنوان یک بازی جداگانه عرضه شوند. همین موارد بود که The Witcher 3: Wild Hunt را به یکی از بهترین عناوین تاریخ بازی‌های ویدئویی تبدیل کرد. اما همان‌طور که ذکر شد، شاید بسیاری از بازی‌بازان سفر خود را با گرالت از نسخه‌ی سوم آغاز کرده باشند، ولی در حقیقت آغاز ماجرا با The Witcher بود.

اگر بخواهیم کاملا دقیق باشیم، ماجراهای گرالت از رمان‌هایی شروع شد که بازی‌های آن براساس همین کتاب‌ها طراحی شده بود، ولی در دنیای بازی‌های ویدئویی نسخه‌ی The Witcher آغازگر راه طولانی و درازی بود که گرالت در طی سالیان متمادی پشت سر گذاشت. داستان نسخه‌ی ابتدایی، گرالتی را به نمایش می‌گذارد که فراموشی گرفته است و هیچ چیز از گذشته‌اش را به یاد نمی‌آورد. گروهی قدرتمند به قلعه‌ی اصلی ویچرها در کائر مورهن (Kaer Morhen) حمله می‌کنند و تعدادی از معجون‌های قدرت‌بخش آن‌ها را به سرقت می‌برند. هر یک از ویچر‌ها به نقطه‌ای از سرزمین خود می‌روند تا با کسب اطلاعات بتوانند این معجون‌ها را پس بگیرند و در این میان، شاهد ماجراهای جالب جذابی هستیم که سر راه گرالت قرار می‌گیرند.

اکنون، استودیوی سی دی پراجکت رد (CD Project Red) نسخه‌ی The Witcher: Enhanced Edition را در فروشگاه اینترنتی GOG به صورت کاملا رایگان در دسترس بازی‌بازان قرار داده است. البته که نباید از این بازی انتظار کیفیتی همانند The Witcher 3: Wild Hunt را داشته باشید، ولی مطمئن باشید که تجربه‌ی اولین ماجراجویی قصاب بلاویکن می‌تواند برای شما لذت‌بخش باشد.

بازی Witcher 3 هم‌اکنون برای پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس است.
بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید