سخت افزار/ طی خبری غیر منتظره، دو رقیب دیرینه در صنعت بازی‌های رایانه‌ای سونی و مایکروسافت شراکت بسیار مهم خود را در زمینه‌های ابری و برپایه پلتفرم Azure برای دو منظور گیمینگ و هوش مصنوعی، اعلام کردند.

هدف از این شراکت بهبود سرویس‌های استریم بازی دو شرکت یعنی Project xCloud و PlayStation Now است و سونی از پلتفرم Azure مایکروسافت برای بازی‌ها و محتوای استریم خود استفاده خواهد کرد. به علاوه سونی و مایکروسافت در زمینه‌های محصولات نیمه هادی و هوش مصنوعی نیز با یکدیگر همکاری خواهند کرد. در این بخش شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا سنسورهای تصویر سونی را با تکنولوژی هوش مصنوعی Azure ادغام کنند. ردموندی‌ها دسترسی به پلتفرم پیشرفته هوش مصنوعی و ابزار آنرا احتمالا به محصولات مصرف کننده سونی خواهند آورد تا تجربه کاربرپسندتری از AI را در اختیار کاربران قرار دهند.

کنیچیرو یوشیدا مدیرعامل سونی درباره شراکت دو کمپانی گفت:

سونی یک کمپانی سرگرمی خلاق با پایه‌های تکنولوژی قوی است. ما همکاری نزدیک با خالقین محتوا داریم که از زندگی مردم سراسر دنیا خیال پردازی می‌کنند، با تکنولوژی پیشرفته‌مان ابزارهایی را خلق می‌کنیم تا آنها بتوانند رویاها و تصورات خود را واقعیت بخشند. خود پلی‌استیشن نیز از ادغام تکنولوژی و خلاقیت بوجود آمد. مأموریت ما ادامه راه این پلتفرم و تحویل بهترین و خاطره انگیزترین تجربیات سرگرم کننده است، به علاوه محیط ابری که مطمئن باشیم بهترین تجربه ممکن را هر زمان و هر کجا فراهم خواهد کرد. سال‌های زیادیست که مایکروسافت یک شریک کلیدی برای ما بوده و البته که دو شرکت در برخی بازارها نیز به رقابت پرداخته‌اند. من معتقد هستم پیوستن ما به یکدیگر برای توسعه آینده ابری می‌تواند به تولید محتوای تعاملی بسیار بهتری ختم شود. همچنین امیدوارم در بخش‌های نیمه هادی و هوش مصنوعی، تکنولوژی‌های پیشرفته هر دو شرکت باعث خلق ارزش‌های بیشتری برای جامعه شود.

ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت نیز در این زمینه افزود:

سونی همیشه یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه سرگرمی و تکنولوژی بوده و همکاری که ما امروز اعلام کردیم براساس تاریخچه‌ای از نوآوری بنا شده است. شراکت ما قدرت Azure و Azure AI را به سونی می‌بخشد تا بتواند تجربه جدیدی از سرگرمی و بازی را برای کاربران فراهم کند.

اطلاعات بیشتری از این شراکت اعلام نشده و باید منتظر آینده باشیم تا ببینیم چنین همکاری استراتژیکی به کجا ختم می‌شود و چه محصولاتی در آینده توسعه پیدا خواهند کرد.
بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید