وین فون/ عنوان Metro: Exodus که آخرین نسخه عرضه شده از این سری شوتر اول شخص است، اوایل امسال به انتشار رسید و شاهد فروش و نقدها و نمرات قابل قبولی بود که یک جورایی نسبت به نسخه‌های قبلی این سری که بیشتر تجربه‌های کاملا خطی بودند، تجربه متفاوت‌تری در اختیار بازی‌بازان قرار می‌داد و با تبدیل شدن به عنوانی جهان باز‌تر فرصت اکتشاف و جست و جوی بیشتری در محیط بازی را در اختیار بازی‌بازان قرار می‌داد.

توسعه دهندگان و سازندگان این بازی در استودیوی A4 Games مدتی پیش تایید کرده بودند که این بازی در زمانی که هنوز مشخص نشده بود، دو بسته گسترش دهنده جدید دریافت خواهد کرد که اکنون جزئیات هر دوی آن‌ها و بازه زمان انتشارشان مشخص شده که در ادامه به ارایه اطلاعات بیشتری در این زمینه خواهم پرداخت.

همانطور که در وبسایت رسمی این بازی نیز تایید شده، هر دو بسته گسترش دهنده عنوان Metro: Exodus بسته‌های گسترش دهنده داستانی خواهند بود که تمرکز اصلی آن‌ها روی داستان پردازی و اضافه کردن مراحل داستانی جدید خواهد بود اما این تمام ماجرا نیست چرا که در کنار اضافه شدن مراحل داستانی جدید، یک سری ویژگی‌ها و آیتم‌های دیگر نیز در اختیار بازی‌بازان قرار داده خواهد شد. اولین بسته گسترش دهنده از بین این دو The Two Colonels نام خواهد داشت که شامل یک سلاح جدیدو همینطور یک آتش افکن خواهد شد که داستان شخصیت اصلی بازی را دنبال خواهد کرد که او در تلاش برای رسیدن به خانه است اما خودش را در محاصره موجودات جهش یافته و هیولاهای عجیب و غریبی می‌بیند که قصد به قتل رساندن او را دارند و محیط هم با به وجود آوردن شرایط سخت جوی، کار را برای وی بسیار سخت‌تر کرده است. دومین بسته گسترش دهنده‌ای که قرار است به این بازی اضافه شود نیز Sam`s Story نام دارد که در یک مرحله سخت و طاقت فرسای سندباکس داستان شخصیت دیگری را دنبال می‌کند که شما در این مرحله یکی از اعضای نیروی دریایی آمریکا را دنبال می‌کنید که پس از سقوطی که داشته، در موسکو گیر افتاده است.

خود عنوان Metro: Exodus نیز در حال حاضر برای هر سه پلتفرم اصلی یعنی پلی‌استیشن ۴، ایکس‌‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. اولین بسته گسترش دهنده نام برده شده قرار است در تابستان سال جاری به عرضه برسد و دومین بسته گسترش دهنده این بازی نیز اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی قرار است به این بازی اضافه شود.


بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید