سخت افزار/ در روزهای اخیر منابع چینی خبرهایی مبنی بر این موضوع منتشر کردند که هوآوی آماده است تا در ماه اکتبر سال جاری دستگاه‌های جدید خود را با سیستم عامل HongMeng OS به بازار عرضه کند. البته این سیستم عامل در بازار جهانی احتمالاً با نام Ark OS شناخته خواهد شد. Guo Mingxi تحلیلگر Tianfeng International با اعلام این خبر گفته است که هوآوی قصد دارد پاییز امسال دستگاه‌های خود را با سیستم عامل اختصاصیش روانه بازار کند. اما این شامل چه گوشی‌هایی می‌شود؟

باوجود آماده بودن سیستم عامل Ark OS، پرچمداران سری میت 30 هوآوی با احتمالاً با اندروید استاندارد معرفی خواهند شد و گوشی‌های میان رده و پایین رده بازار چین از سیستم عامل چینی بهره خواهند برد.

براساس آنچه که در Global Times منتشر شده است، سیستم عامل جدید با همکاری غول دیگر چینی دنیای فناوری، یعنی Tencent توسعه داده شده است و شرکت‌هایی اوپو و ویوو با آزمایش آن بر روی گوشی‌های خود مدعی‌اند که این سیستم عامل 60 درصد سریع‌تر از اندروید گوگل است.

دلیل اصلی این موضوع که هوآوی سیستم عامل جدید خود را اول در بازار چین عرضه خواهد کرد، اینست که آرک در حال حاضر جوابگوی نیاز مخاطبین بین المللی نیست. بنابراین هوآوی قصد دارد کمی برنامه‌ریزی شده‌تر عمل کند و شتاب‌زده این سیستم عامل را در جهان ارائه نکند. در نهایت زمانیکه این سیستم عامل آماده عرضه به بازار جهان بود از آن در گوشی‌های سری میت 30 یا P40 استفاده کند.

همچنین پیش‌بینی شده است که با وجود مشکلات پیچیده‌ای که برای هوآوی و در نتیجه جنگ تجاری میان آمریکا و چین بوجود آمده است، این غول فناوری چینی نه تنها می‌تواند به دستاورد بزرگ سال 2018 که فروش 200 میلیون دستگاه بود، دست پیدا کند بلکه در سال جاری در حدود 215 تا 225 میلیون دستگاه به فروش خواهند رساند. البته هوآوی اخیراً عنوان کرده است که در سال 2019 نمی‌تواند جایگاه سامسونگ را به عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی در جهان تصاحب کند، اما این احتمالاً بدان معنی کاهش میزان فروش گوشی توسط آنها نبوده است.
بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید