شهر سخت افزار/ در ماه‌های اخیر اکثر اطلاعات منتشر شده در مورد آیفون 11 مربوط به ماژول دوربین مربعی سه گانه و تایید وجود آن می‌شد، اما به تازگی مینگ چی کو یکی از تحلیلگران بزرگ صنعت گوشی‌های هوشمند، در گزارشی به وجود صفحه نمایش بزرگ‌تر بر روی آیفون 11 مکس و استفاده از صفحه نمایش کوچک‌تر در نسخه استاندارد آیفون 11 اشاره کرده است.

این تحلیلگر بزرگ در سال‌های اخیر پیش‌بینی‌های بسیاری در خصوص مشخصات سخت افزاری و طراحی گوشی‌های هوشمند انجام داده است و اکثر آن‌ها درست بوده‌اند؛ حال این تحلیلگر بزرگ معتقد است که اپل بزرگترین صفحه نمایش تاریخ آیفون‌ها را در آیفون 11 مکس به نمایش خواهد گذاشت و این محصول را با صفحه نمایش 6.7 اینچی OLED که 0.2 اینچ از صفحه نمایش نسخه فعلی iPhone XS Max بزرگ‌تر است را در سال 2020 به بازار عرضه کند.

همچنین مینگ چی کو در این گزارش به استفاده از صفحه نمایش کوچک‌تر در آیفون 11 استاندارد اشاره کرده است و معتقد است که نسل جدید آن بجای صفحه نمایش 5.8 اینچی با صفحه نمایش 5.45 اینچی به بازار عرضه خواهد شد. در ادامه گزارش، این تحلیلگر به وجود صفحه نمایش 6.1 اینچی OLED بجای صفحه نمایش IPS LCD در نسل جدید آیفون XR اشاره کرده است.

با توجه به توافق‌های صورت گرفته میان اپل و کوالکام و پایان دعواهای دادگاهی این دو شرکت، این احتمال وجود دارد که در آیفون‌های جدید شاهد استفاده از مودم‌های شبکه 5G باشیم، اما از طرفی برخی از تحلیلگران معتقدند که طراحی سخت افزاری آیفون 11 به پایان رسیده است و اولین نسخه از آیفون 5G در سال 2021 به بازار عرضه خواهد شد. البته این اطلاعات بیشتر جنبه پیشگویی دارند و از نظر خبری اعتبار چندانی ندارند، اما از طرفی اکثر پیشگویی‌های مینگ چی کو در سال‌های اخیر در مورد گوشی‌های هوشمند درست بوده و نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.

بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید