ترنجی/ هفته پیش بود که پس از شنیدن جدیدترین شایعات درباره پرچمدار بعدی سونی خواندیم شش دوربین اصلی برای موبایل بعدی سونی می تواند یک حرکت جالب توجه باشد. شش دوربین اصلی به همراه دو دوربین سلفی احتمالا انتخاب سونی خواهد بود و امروز می بینیم که مشخصات هشت دوربین پرچمدار آتی سونی لو رفته است. در این بین دیافراگم دوگانه f/1.2 و f/2.4 از جمله اطلاعات جالب آن است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

این اطلاعات توسط یکی از افشا کننده ها به نام Max J منتشر شده اند که رندرهایی هم از این موبایل مرموز منتشر کرده است. هیجان انگیزترین بخش این موبایل هم دوربین های شش گانه پشتی آن خواهند بود که توسط یک صفحه نمایش بسیار کشیده در جلو همراهی می شوند. با توجه به این که قبلا به معرفی چنین تلفنی اشاره شده بود اخبار جدید آن چنان غافلگیر کننده نیستند، اما در آن زمان اطلاعاتی درباره لنزها و سنسورها منتشر نشده بود.

بنابر اطلاعات جدید، این موبایل در پشت خود دارای شش لنز خواهد بود که در دو ردیف عمودی سه تایی چیده شده اند. ردیف اول دارای یک سنسور 20 مگاپیگسلی با دیافراگم f2.4، یک سنسور 48 مگاپیکسلی با دیافراگم متغیر f1.2/f2.4 و یک سنسور 16 مگاپیکسلی با دیافراگم f2.4 خواهد بود. ردیف دوم نیز به یک سنسور 8 مگاپیکسلی در بالا با دیافراگم f2.4، یک سنسور 12 مگاپیکسلی با دیافراگم متغیر f1.2/2.4 و یک سنسور ToF زمان پرواز نیم مگاپیکسلی مجهز خواهد شد.

علاوه بر این گفته شده موبایل مورد بحث در جلوی خود نیز دارای یک سنسور 10 مگاپیکسلی برای عکس های سلفی و یک سنسور 0.3 مگاپیکسلی ToF زمان پرواز نیز خواهد بود.

از دوربین های پشتی احتمالا سه تای آن ها مربوط به لنزهای استاندارد، تله فوتو و واید خواهند بود و یکی دیگر هم که برای عمق سنجی به کار می رود؛ اما هنوز کاربرد دو لنز دیگر مشخص نشده است. علاوه بر این در رندرها اثری از سنسور اثرانگشت دیده نمی شود که احتمال منتقل شدنش به زیر صفحه نمایش را تقویت می کند.

احتمالا سونی این گوشی اکسپریا با شش دوربین در پشت را با صفحه نمایش 4K، چیپست اسنپدراگون 855 و باتری بسیار بزرگ عرضه خواهد شد.

نظر شما درباره این شایعه چیست؟
بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید

سيستم ساز برسا
آگهی