شهر سخت افزار/ پس از تحریم شدن هواوی توسط شرکت‌های تامین کننده قطعات آمریکایی، این شرکت تصمیم گرفت تا روند ثبت سفارش گوشی‌های اقتصادی و میان رده‌هایی که از تراشه‌های Kirin استفاده نمی‌کنند را متوقف کند. حال بر اساس یک گزارش جدید، هواوی علاوه بر گوشی‌های اقتصادی و میان رده تصمیم گرفته است تا عرضه گوشی‌های پرچمدار خود را هم در برخی از کشورها متوقف کند.

اخیراً گفته می‌شد که هواوی برای جلوگیری از مشکل کمبود قطعات به دلیل اعمال تحریم‌های احتمالی از سوی آمریکا، به جهت اطمینان برای یک سال تمام قطعات مورد نیاز برای ساخت گوشی‌های هوشمند را از شرکت‌های مختلف خریداری کرده است، اما به گزارش دیجی‌تایمز، این شرکت بزرگ چینی تصمیم گرفته است تا عرضه پرچمدارهای خود را هم متوقف کند. در این گزارش آمده است که هواوی اوایل ماه جاری میلادی ثبت سفارش پرچمداران جدید خانواده P30 از جمله P30 Pro را متوقف کرده است؛ در حال حاضر P30 جدیدترین پرچمدار هواوی به شمار می‌رود.

در حال که اکثر اپراتورهای آمریکایی تمایلی به عرضه گوشی‌های هواوی نداشتند، اوایل سال جاری میلادی اپراتور B&H نسخه آمریکای لاتین پرچمداران P30 Pro ،P30 و میان رده P30 Lite را به گارانتی یک ساله در آمریکا عرضه کرد؛ اما پس از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه هواوی، اپراتور B&H عرضه این محصول را متوقف کرد. در گزارش دیجی‌تامیز به عدم فروش پرچمداران خانواده میت 30 هواوی به برخی از کشورها نیز اشاره شده است؛ البته این محصول تا ماه اکتبر به بازار عرضه نخواهد شد، اما از مدرن‌ترین پرچمداران هواوی در سال جاری میلادی به شما خواهد رفت.

از طرفی زمان عرضه سیستم عامل اختصاصی HongmengOS هواوی مشخص نیست و مدیران این شرکت اعلام کرده‌اند که این سیستم عامل برای سال جاری میلادی آماده نخواهد شد؛ این موضوع باعث سردرگمی بسیاری در خصوص شرایط عرضه گوشی‌های جدید این شرکت شده است زیرا هواوی دیگر نمی‌تواند برای گوشی‌های جدید خود لایسنس اندروید به ثبت برساند؛ به همین دلیل هواوی انتظار دارد تا پایان سال جاری میلادی عرضه گوشی‌هایش در سطح بین‌المللی تا 60 درصد کاهش یابد.

هواوی در حال حاضر برای تولید گوشی‌های هوشمند از تراشه‌های اختصاصی Kirin خود استفاده می‌کند، اما این موضوع در آینده نزدیک مشکل ساز خواهد زیرا سازنده این تراشه‌ها یعنی کمپانی ARM برای تولید تراشه‌های Kirin از قطعاتی استفاده می‌کند که برخی از آن‌ها توسط برندهای آمریکایی تامین می‌شوند، در نتیجه این شرکت باید به فکر منابع دیگری برای جایگزینی تامین قطعات مورد نیاز تراشه‌های Kirin باشد.

بازهم مطالب خواندنی و جذاب داریم ↓↓↓

کانال تلگرامی آی‌تی را دنبال کنید