دیجیاتو/ یوتوب بخش جدیدی به نام لیست های پخش یادگیری را به سرویس خود اضافه کرده که امکان نمایش محتوای آموزشی اختصاصی با موضوعات متنوع و البته بدون هدایت کردن کاربران به ویدیوهای پیشنهادی دیگر را فراهم می کند.

لیست های پخش یادگیری یوتوب شامل موضوعاتی از جمله ریاضی، علوم، موسیقی و زبان می شوند. دسته بندی ها شامل فصل هایی از قبیل مفاهیم کلیدی هستند و بر اساس مبتدی تا پیشرفته مرتب شده اند. علاوه بر این پس از اتمام ویدیوهای این بخش، به طور خودکار ویدیوی بعدی پخش نخواهد شد.

به گفته «نِیل موهان» مدیر ارشد محصول یوتوب در ابتدا بخش «Learning Playlists» تنها توسط شرکای منتخب اداره می شود، چرا که اجرای درست آن اهمیت دارد. شرکت هایی که در حال حاضر یوتوب در این بخش با آنها همکاری می کند شامل Khan Academy ،TED-Ed و Crash Course هستند.

مدت ها است که الگوریتم های یوتوب که کاربران را به سمت ویدیوهای پیشنهادی و گاه محتوای ناخوشایند هدایت می کند مورد انتقاد قرار گرفته. تا پیش از این به نظر می رسید این پلتفرم ویدیویی تمایل چندانی به غیر فعال کردن بخش ویدیوهای پیشنهادی ندارد؛ چرا که پیشنهادها ترافیک و بازدید بیشتر را برای سایت به همراه داشت. حالا با لیست پخش آموزشی یوتوب، گام مثبتی برای بهبود این مشکل برداشته شده است.

یوتوب همچنین در سال گذشته با تولید کنندگان و سازمان های آموزشی برای گسترش محتوای آموزشی همکاری داشته و در 2018 خبر از سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری در این حوزه داده بود.

در حال حاضر کانال هایی از جمله Crash Course برای آموزش شیمی و Coding Train برای آموزش جاوا اسکریپت فعالیت خود را آغاز کرده اند.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم