سخت افزار/ لپ تاپ های گیمینگ شرکت آمریکایی EVGA را به یاد دارید؟ هنگامی که EVGA در سال 2016 تصمیم گرفت که وارد دنیای تولید لپ تاپ های مخصوص بازی و قدرتمند شود، بسیار جسورانه اقدام به این کار کرد؛ به طوری که طراحی آن به هیچ یک از مدل های مشابه در بازار شبیه نبوده و یک طراحی تخصصی و نوآورانه را به همراه داشت.

همچنین در زمان خود با سخت افزارهای روز آغاز به کار کرد؛ اما چندی است که خبری از نوت بوک های این شرکت در بازار نیست؛ به واقع EVGA بروزرسانی جدیدی را برای لپ تاپ های خود عرضه نکرده و یک وقفه در این میان افتاده است. EVGA در پاسخ این سوال به رسانه ها که چرا از تولید لپ تاپ ها دست کشیده است، پاسخی نمی دهد؛ اما چند احتمال همچنان وجود دارد.

لپ تاپ 17.3 اینچی SC17 با قیمت 2700 دلار و سخت افزارهای قدرتمند در زمان خود عرضه شد که از فروش بالایی برخوردار بود. این نوت بوک گیمینگ با مدل هایی از جمله Alienware 17, Razer Blade Pro, Asus ROG G731 و سری MSI GT وارد رقابت شده بود. سپس سازندگان و رقبای EVGA اقدام به بروزرسانی نوت بوک های خود، در طول 3 سال اخر کردند. با این وجود تنها مدل بروزشده EVGA همان SC15 بود که در سال 2017، با شباهت بسیار به مدل های 2016 این شرکت عرضه شد.

عملا EVGA از این بازار کناره گیری کرد؛ آن هم درست در زمانی که فروش لپ تاپ های مخصوص بازی در حال اوج گرفتن در سراسر جهان (به جز ایران!) بود. با وجود کناره گیری این شرکت از تولید لپ تاپ های مخصوص بازی، همچنان این احتمال وجود دارد که EVGA را در در برنامه هایی نظیر IFA یا CES سال آینده با نوت بوک های جدید بیینیم. آیا این شرکت برای همیشه با دنیای لپ تاپ ها خداحافظی کرد؟

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم