باشگاه خبرنگاران/ اپل در نظر دارد آیفون‌های سال ۲۰۲۰ خود را با ناچ کوچکتر از مدل‌های سال قبل خود تولید کند.
منابع خبری از شرکت اپل خبر می‌دهند که قرار است این شرکت آمریکایی تغییراتی در ظاهر گوشی‌های آیفون خود به وجود آورد. گفته می‌شود این گوشی‌ها قرار است با ناچ کوچکتر تولید شوند، اما این تغییر در سال جاری اتفاق نخواهد افتاد بلکه قرار است در سال ۲۰۲۰ چهره گوشی‌های اپل تغییر کند.

زمانی که iPhone X معرفی شد، به دلیل طراحی منحصر به فرد خود در سال ۲۰۱۷ با ناچ گسترده خود شناخته شد و پس از آن بود که بسیاری از شرکت‌ها از این طراحی کپی‌برداری کردند و گوشی‌های خود را با این طراحی ساختند. حالا در سال ۲۰۱۹، همه شرکت‌ها در تلاش هستند که گوشی‌های خود را بدون حاشیه صفحه نمایش و یا حتی ناچ تولید کنند که هرچه زمان جلوتر می‌رود، به این گونه طراحی نزدیکتر می‌شویم. با این وجود، باید در نظر داشت که ناچ گوشی‌های اپل محل قرار گیری سنسور سه بعدی دوربین جلوی این گوشی‌ها است که صورت یک انسان را به صورت سه‌بعدی اسکن می‌کند و از آن برای تشخیص چهره و باز کردن قفل گوشی استفاده می‌شود. به هر حال، خبر از این می‌رسد که قرار است این ناچ در سال ۲۰۲۰ کوچکتر شود.

این شرکت بزرگ همچنین در تلاش است تا بتواند به هدف بزرگتری دست پیدا کند و آن هدف، حذف کردن کامل ناچ بالای صفحه نمایش است و تنها راه رسیدن به این هدف بزرگ، منتقل کردن سیستم Face ID به زیر صفحه نمایش است در نتیجه این سنسور از زیر نمایشگر کار خواهد کرد، اما از دید کاربران مخفی خواهد بود. همچنین در گزارش‌ها دیده می‌شود که اپل قرار است برای دوربین اصلی در پشت دستگاه‌های هوشمند خود از لنز‌های هفت‌تکه استفاده کند.

علاوه بر این، پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که اپل یک گوشی بدون ناچ بالای صفحه نمایش تولید کند و آن را معرفی کند. گفته می‌شود که تأمین‌کنندگان صفحه نمایش اپل برای این شرکت نمایشگر‌هایی با طراحی لب‌به‌لب تولید کرده است که هیچگونه بریدگی در آن دیده نمی‌شود. نکته جالب اینجا است که برخی منابع خبر از تجهیز گوشی‌های سال بعد اپل به سنسور اثر انگشت اپتیکال است که چنین حسگر‌هایی روی گوشی‌های OnePlus 7 Pro و هوآوی P30 Pro کار گذاشته شده‌اند. در نتیجه، می‌توان انتظار داشت آیفون‌های آینده با دو سیستم امنیتی تولید خواهند شد.

در گزارشی دیگر، متخصصان پیش‌بینی کرده‌اند که مهندسان اپل یک مدل مخصوص کشور چین خواهند زد که به جای استفاده از Face ID برای آن اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش کار خواهند گذاشت و این مسئله باعث رضایت مشتریان چینی آن‌ها خواهد بود چرا که مشتریان چینی از قیمت بالای محصولات اپل همیشه شکایت دارند.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم