سخت افزار/ شرکت گوگل برای آن که در صنعت گیم حضوری پیدا کند، طی ماه‌های گذشته از سرویس ابری استریم گیمینگ استیدیا رونمایی کرد. سرویسی که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا تجربه کاربری بی‌نظیری در عرضه گیم داشته باشند.

به تازگی یوروگیمر نظرسنجی برگزار کرد که نتایج آن شگفت انگیز بود. باتوجه به این نظرسنجی بازیکنان بیشتر به دنبال سرویسی مشابه نتفلیکس در عرصه دنیا استریم بازی هستند و استیدیا را چندان جذاب نمی‌دانند.

اینکه بازیکنان در استیدیا می‌توانند بدون نیاز به سخت افزاری خاص تجربه بازی‌های بزرگ را داشته باشند، جالب توجه است. این موضوع موجب شد تا شرکت‌های مطرحی به این عرصه ورود پیدا کنند و نظر گیمرها را به این نوآوری در صنعت بازی جلب سازند.

اگر بخواهیم در این زمینه مثال بارزی داشته باشیم، بدون شک Playstation Now ،Project xCloud ،Onlive مثال کاملی هستند. این سرویس‌ها اگرچه در صنعت حضور داشتند اما نتوانستند به موفقیت موردنظر خود دست یابند.

سرویس استریم بازی مبتنی بر فضای ابر است و بازیکنان روی هر سیستم عاملی می‌توانند به تجربه یک بازی بزرگ بپردازند. این سرویس اجازه خواهد داد تا بازیکنان بدون برخورداری از سیستم گیمینگ قدرتمند و خاص، بازی موردنظر را تجربه کنند.

استیدیا نیز عضو جدید این سری سرویس‌ها بوده اما به نظر می‌رسد پیش از آن که وارد عرصه شود، نتوانست چندان مورد توجه قرار گیرد. نظرسنجی صورت گرفته توسط وب سایت یوروگیمر و شرکت Broadband Genie انجام گرفته و پیش بینی می‌شد نتیجه محبوبیت بالا Stadia باشد.

در نظرسنجی انجام گرفته، 74 درصد بازیکنان موافق سرویسی شبیه به نتفلیکس در این عرصه هستند و استیدیا را نمی‌پسندند. در حقیقت آنها موافق سرویسی هستند که با پرداخت ماهیانه مبلغی به انبوهی از بازی‌ها دست پیدا کنند. همچنین 86 درصد معتقدند بازی‌های موجود در این سرویس باید ارزان‌تر از عناوین فیزیکی باشند.

سرویس استریم بازی چندان نتوانسته گسترش یابد و با واکنش‌های منفی مواجه شد. بنابراین باید منتظر ماند تا پاییز امسال مشخص شود گوگل چه برنامه‌ای برای محبوبیت سرویس جدید خود دارد.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی